Türkçe
English

Ukraynada uçak mühendisliği okumak

 

Uçak Mühendisliği Okumak 

Günümüz hayatımızın bir parçası olan el tipi hesap makineleri ve yapışmaz tavalar gibi teknolojik gelişmelerin birçoğu başlangıçta uzay uçuşuna yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Bugünün havacılık mühendisleri, evrenin kenarlarını görmemize yardımcı olmak ve gezegen dünyasında yaşamımızı sürdürme şeklimizi geliştirmek için hala çalışmaktadırlar. Eğer kariyer hedefleriniz 21. yüzyılın ötesine geçecek yenilikçi teknolojileri yaratmayı içeriyorsa, o halde havacılık ve uçak mühendisliği bölümlerinde eğitim almayı düşünebilirsiniz.

 

Ukrayna'da Uçak Mühendisliği okumak 

Uçak mühendisliği projelerinin kapsamı neredeyse her zaman mühendislerin bir ekibin parçası olarak çalışmasını gerektirir. Ayrıca, alandaki araştırma ve endüstri projeleri genellikle uluslararasıdır. Bu nedenle, sadece akademik temelleri ve mühendislik uygulamalarını değil, aynı zamanda ekip çalışması, iletişim ve profesyonel gelişimi vurgulayan bir program bulmak yararlı olabilir. Buna ek olarak, Uçak mühendisliğinin temelini makine mühendisliği oluşturmaktadır, bu yüzden Ukrayna'da Uçak mühendisliği alanında bir lisans derecesine sahip olmak hem uçuşta hem de yerde geniş bir kariyer yelpazesine sahip olmanıza yol açabilir.  

 

Ukrayna'da Uçak Mühendisliği Eğitimi

Ukrayna’da birçok üniversite uçak mühendisliği alanında lisans seviyesinden doktora düzeylerine kadar dereceler sunmaktadır . ve derece ile oldukça fazla esneklik vardır. Ukrayna’da Uçak  mühendisliği alanında lisans derecesine sahip olanlar, genellikle, elektrik mühendisliği gibi belirli bir mühendislik alanında lisansüstü çalışmalara devam edebilir veya malzeme bilimi veya uygulamalı matematik gibi diğer alanlara geçebilirler. Çok çeşitli bilimler ve mühendislik dallarında lisans derecesine sahip bireyler, Ukrayna’da Havacılık ve Uçak Mühendisliği alanındaki yüksek lisans programlarına başvurabilirler.  Ukrayna Uçak Mühendisliği alanında eğitim almak isteyen öğrencilere kaliteli ve ekonomik eğitim imkanları ile  biçilmiş kaftandır. Hersene çeşitli ülkelerden binlerce yabancı öğrenci Ukrayna ‘ya uçak mühendisliği eğitimi almak için gelmektedir . Özel kurulmuş olan ve kökleri 100 sene öncesine dayanan Harkov Havacılık Üniversitesi Ukrayna’da ve tüm Avrupada söz sahibi , prestijli bir üniversitedir.

 

            Ukraynada Uçak Mühendisliği Maliyeti 

Ukrayna'da uçak mühendisliği okumak sanıldığı gibi yüksek maliyetli değildir. Üniversitelerin senelik eğitim harçları 2500$ - 2900$ arasında Eğitim alınan dile göre ( Rusça yada ingilizce ) olarak değişmektedir. 

Ukraynada uçak Mühendisliği eğitimi almak isteyen adaylar öncelikle  1 sene süreli  Rusça yada ingilizce dil hazırlık sınıfı eğitimi almalıdırlar. Hazırlık sınıfı eğitimi sonunda öğrenciler Fakültelere kayıt yaptırarak eğitimlerine tercih ettikleri dilden başlayabilirler . 

 Ukrayna üniversiteleri online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 

                                                       

Ukrayna Üniversiteleri  Eğitim kataloğu buradan cihazınıza indirebilirsiniz