Türkçe
English

Kanadada Üniversite Eğitimi

Kanada Üniversite Eğitimi


Kanada üniversiteleri nde eğitim almak son yıllarda birçok uluslararası öğrencinin tercihidir. Kanada, eğitim sisteminin kalitesi gözönününe alındığında dünya genelinde yüksek performansa sahip ülkelerin başında gelmektedir. Kanada üniversitelerinden alacağınız diploma Dünyanın her yerinde geçerli olacaktır.
Kanada üniversiteleri iletişim, bilişim teknolojileri , mühendislik, sağlık ve doğa bilimleri, işletme ve MBA gibi alanlarda araştırmaları , bilimsel makaleleri ve eğitim kaliteleri açısından dünya çapında üne sahiptir.

Kanada 2010 dan beri günümüze kadar geçen süre içerisinde yükseköğrenim için tercih edilen bir destinasyon olarak yavaş ama istikrarlı bir şekilde büyüdü. Günümüzde ise  Uluslararası öğrenciler tarafından yükseköğretim için en çok aranan ülkelerden biridir. Staj olanaklarıyla dolu yüksek kaliteli eğitim, çalışma sonrası çalışma ve göçmenlikle ilgili liberal hükümet politikalarına ek olarak, uluslararası öğrenciler için mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Düşük yaşam maliyeti , öğrencilere daha ilk günden verilen çalışma izni , çalışma olanaklarıda  ekleyin ve bundan daha iyisi olamaz!

 

10 yıl önce, yurtdışındaki bir eğitim genellikle finansal açıdan zengin ailelerin öğrencileriyle ilişkilendirildi. Eğitimden çok, birçok kişi için statü sembolüydü. Kanada, her iki dünyanın da en iyisini sunduğu için bunu tamamen değiştirdi. En iyi üniversitelerin en iyisine girmek isteyen öğrenciler için Toronto Üniversitesi, Alberta Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi ve diğer birçok üniversite gibi kurumlara sahiptir. Çok pahalı olmayan ve daha kısa süreli programlar arayan öğrenciler için, yaşam giderlerinden de tasarruf etmeleri için, Kanada dünyadaki en iyi devlet kolejleri sistemine sahiptir.


Kanada'da Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

Kanada Üniversiteleri College’lar ve Univesity’ler olarak iki ana grupta bulunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi bir çok bölüm için 4 yıllıktır. Sağlık bilimleri, Hukuk ve bazı teknik alanlarda eğitim süreleri 5 ve 6 yıla kadar uzamaktadır. Eğitim ücretleri genel olarak seçilen eyalet, üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Kanada’da yüksek öğrenim kurumları girişleri genellikle Amerika ile benzerlikler göstermektedir.

 

Kanada Üniversitelerine doğrudan giriş şartları


⦁ Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi ( TOEFL 80-88 veya IELTS 7-7.5)
⦁ Belirli bir Seviyenin Üstünde Not Ortalaması (Lise Diploması veya Üniversite Transkripti)
⦁ Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri, gönüllülük hizmetleri ve öğrencinin katıldığı yarışmalar vb.)
⦁ Kanada’da Üniversitelere Sınavsız Geçiş Koşulları ve dil okulu PATHWAY Programları sayesinde öğrencilerimiz Kanada’daki üniversitelere doğrudan geçiş yapabilecektir. Kanada’nın en prestijli üniversitelerine PATHWAY sayesinde IELTS/TOEFL sınavlarını almadan da bu üniversitelere giriş imkanı bulunmaktadır
Kanada Üniversite Eğitimi Fiyatları
Kanada üniversite fiyatları, eğitim almayı tercih ettiğiniz bölüm , şehir ve üniversiteye göre farklılık göstermektedir. Kanada'da üniversite eğitimi İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir.
Kanada üniversite fiyatları, senelik genel olarak, 12.000 CAD ile 25.000 CAD aralığındadır.

 

Kanada'da Eğitim Almanın Avantajları


Kanada'da Eğitim alan öğrencilere çalışma izni verilir.Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam zamanlı çalışma izni vermektedir. 1 saatlik çalışma ücreti aynı işi yapan herhangi bir kanada vatandaşının aldığı ücret ile aynıdır. Öğrenciler ülkeye öğrenci vizesi ile girer girmez çalışma izni de elde ederler.


Kanada'da Mezuniyet sonrasında göçmenlik ve vatandaşlık imkanı vardır.Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da college yada üniversite eğitimi almış, herhangi bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip ve akıcı derecede İngilizce konuşabilen bir birey olarak, Mezuniyet sonrasında Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Eğitim Katalogu Buradan Cihazınıza İndirebilirsiniz Kanada'da Üniversiteye Gitmek

Bir Kanada üniversitesine başvurmadan önce bilmeniz gereken önemli noktalar !

Kanada üniversiteleri, dünyadaki en düşük uluslararası harçlardan bazılarına sahip oldukları için uluslararası öğrenciler arasında popülerdir. Yıllık 12.000 kanada dolarlarından başlayan ücretlerle Kanada'da eğitim alabilirsiniz. Kanada'daki uluslararası öğrenciler için eğitim ücretleri genellikle Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda ile kıyaslandığında daha düşüktür. 

Kanada üniversiteleri dünya çapında yüksek bir standart olarak kabul edilmektedir. Üç Kanadalı kurum QS en iyi 100 üniversite sıralamasında yer almaktadır: University of Toronto (28), McGill University (33) ve University of British Columbia (47) yer almaktadır.

Başvuru yapmadan önce, Kanada'da kolej kelimesinin ABD'dekinden farklı bir anlamı olduğunu belirtmek önemlidir. Kanada'da bir kolej, genellikle lisans derecesinin altında olmak üzere daha mesleki nitelikteki nitelikleri ödüllendiren bir kurumdur ülkemizdeki karşılığı Meslek yüksek okulu  Myo dur. Bir üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. 

Kanada'nın en iyi üniversitelerinden bazıları The Group of Thirteen'i oluşturmuştur. Bu grup şu üniversiteleri içerir: Alberta, British Columbia, Calgary, Dalhousie, Laval, McGill, McMaster, Montreal, Ottawa, Queen's, Toronto, Waterloo ve Western Ontario.Üniversite web sitelerini ziyaret ederek ve lig tablolarına başvurarak, eğitim almak istediğiniz üniversite hakkında daha fazla bilgi edinmek mümkündür.

Başvuru yapmadan önce minimum giriş şartlarını karşılayıp karşılamadığınızı kontrol etmeniz önemlidir. Bunlar, kuruluşlar arasında farklılık gösterir, ancak tümü, yeterli düzeyde İngilizce (Quebec dışında) gerektirir.Birçok üniversite web sitesi, lisans girişi için lise yeterlilikleri ve A seviyeleri gibi eşdeğer uluslararası yeterlilikleri belirtecektir. Beklenebileceği gibi, yüksek kaliteli bir kurum, yüksek düzeyde akademik başarı gerektirecektir.

 

Kanada'da ortalama eğitim ücretleri 

Kanada üniversiteleri için öğrenim ücretleri üniversiteye ve eğitim alınan programa göre değişmektedir. Ücretler genellikle dönem başına ödenir.

Kanada'da bir üniversite seçerken, eğitim alacağınız programın ücretlerini öğrenmek iyi bir fikirdir. Tıp ve hukuk gibi popüler programlar diğer bölümlerden daha pahalıya mal olacak; Diş hekimliği,  için ortalama 54.000 Kanada doları senelik  'ın üzerinde ücretlerle en pahalı olanıdır.

İşletme , Ekonomi , Pazarlama vb bölümler yabancı öğrenciler için  ortalama lisans yıllık öğrenim ücreti 22.000-23.000 Kanada doları arasında  değişmektedir.

Turizm -otel , bilgisayar programcılığı , hemşirelik , muhasebe vb Kolej programları  senelik  ücretleri  yabancı öğrenciler için  12.000-14.000 Kanada doları  arasında  değişmektedir.

Toronto Üniversitesi'nde, uluslararası lisans öğrenim ücretleri programa bağlı olarak 45.690 $ ile 50.780 $ arasında değişirken, University of British Columbia'da minimum 34.542 $ idi.

 

Kanada'da Üniversite Öğrencileri için Konaklama 

Kanada'da eğitim alan öğrencilerin birçoğu kampüs içinde veya yakınında bulunan üniversite yurtlarında kalır. Bu konaklama, birçok yeni insanla tanışmak için iyi bir yol sağladığından, gelen lisans öğrencileri için önerilir. Yurtlar genellikle banyo ve mutfak gibi ortak tesislere sahip olacaktır.

Kurumlar arasında, konutlar kendi yemeklerini hazırlayabilir/kendi yemeklerini hazırlayabilir ve standart/en-suite odalara sahip olabilir.Kanada'daki tüm üniversitelerin kolayca erişilebilen internet erişimi vardır.

Üniversite tarafından düzenlenmeyen özel konaklama, Kanada genelinde mevcuttur.Kanada üniversiteleri öğrencilere farklı konaklama imkanları sunar, bu nedenle daha spesifik bilgiler bulmak için web sitelerini kontrol etmek en iyisidir. Örnek olarak, Ottawa Üniversitesi, bir dizi farklı seçeneğe sahip konaklama için (2020-2021 akademik yılı için) ayda yaklaşık 800-1.275 dolar ücret almaktadır.

Kanada Üniversiteleri yurtlarında kiralamalar 8 aylık veya 12 aylık sözleşmelerle verilmektedir. Kanada'ya eğitim için gitmenize olanak sağlayan eğitim vizesi alabilmeniz için, Kanada'da ayda en az 833 $ nakit harcama yapabilecek maddi olanağınız olduğuna dair kanıt sunulmalıdır. Bunun çoğunun konaklama için harcanacağını bekleyebilirsiniz

Üniversite Eğitimi için neden Kanada ?

Kanada üniversiteleri'nde eğitim almak son yıllarda birçok uluslararası öğrencinin tercihidir. Kanada, eğitim sisteminin kalitesi gözönününe alındığında dünya genelinde yüksek performansa sahip ülkelerin başında gelmektedir. Kanada üniversitelerinden alacağınız diploma Dünyanın her yerinde geçerli olacaktır.
Kanada üniversiteleri iletişim, bilişim teknolojileri , mühendislik, sağlık ve doğa bilimleri, işletme ve MBA gibi alanlarda araştırmaları , bilimsel makaleleri ve eğitim kaliteleri açısından dünya çapında üne sahiptir.

Kanada’nın her bölgesinde çok sayıda yüksekokul ve üniversite bulunmakta olup Üniversitelerin birçoğu devlet üniversiteleridir. Bu üniversiteler akademik özerkliğe sahiptirler. Kanada’da Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ve Haziran ayları arasındadır.

Kanada Üniversitelerinin genelinde üniversiteye kabul giriş sınavı yoktur; her üniversite kendi öğrenci kabul şartlarını belirler ve adaylar sahip oldukları özelliklere göre bireysel olarak değerlendirilmektedirler. Kanadada bulunan meslek yüksek okulları college olarak anılmaktadırlar.


Kanada Eğitim ve dil okulları online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 Kanada Üniversite Eğitimi Fiyatları


Kanada üniversite fiyatları
, eğitim almayı tercih ettiğiniz bölüm , şehir ve üniversiteye göre farklılık göstermektedir. Kanada’da üniversite eğitimi İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir.
Kanada üniversite fiyatları, senelik genel olarak, 12.000 CAD ile 25.000 CAD aralığındadır.

Algoma Üniversitesi : Kanada ontario eyaletinde St.Marys nehri üzerinde bulunan Sault Ste. Marie şehrinde bulunmaktadır. Üniversitede işletme , E ticaret , Bilişim teknolojileri , hukuk , psikoloji vb otuzdan fazla akademik program, ve Bilgisayar oyunları teknolojileri ( Y.lisans) kişisel ilgi odaklı eğitim sunmaktadır. senelik eğitim ücretleri 14.000 CAD – 15.000 CAD arasında değişmektedir. Eğitim süreleri 3-4 senedir.
Kabul Şartları : Lise mezunu olmak , IELTS 6 veya TOEFL 80


Algonquin College : Kanada Ottowa şehrinde bulunmaktadır. Zengin turizm – otelcilik – aşçılık – Mutfak sanatları – fotoğrafçılık – Veteriner teknisyenliği , Animasyon , Grafik tasarım vb gibi daha birçok uygulamaya yönelik 2 senelik ve 4 senelik program seçeneklerine sahip üniversite saha çalışmalarıda mevcuttur. Üniversite eğitim ücretleri 13.000 CAD -14.500 CAD arasında değişmektedir.
Kabul şartları : Lise mezunu olmak IELTS 6 yada TOEFL 80


Centennial College : Kanada Toronto şehrinde bulunmaktadır. Düşük maliyetli eğitim ücretleri ve uygun ödeme seçenekleri ile ön plana çıkan üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortak program ve geçiş imkanları sunmaktadır.

E ticaret – Proje yöneticiliği , uluslararası ticaret , pazarlama , insan kaynakları yönetimi , hukuk görevlisi , endüstriyel miktobiyoloji , endüstriyel tasarım , otomasyon ve robotics, biyoteknoloji, Bilgisayar sistemeleri ve Ağ teknolojileri , Gömülü Ağlar Vb.daha birçok 1 sene süreli ve 2 sene süreli college bölümleri bulunmakta olup senelik ücretleri 15.000CAD – 15.200 CAD arasında değişmektedir.

Kabul şartları : 1 sene süreli seçilen alanda önlisans yada lisans diplomasına sahip olmak 2 sene süreli seçilen alanlarda Lise mezunu olmak , İngilizce dil yeterlilik TOEFL 85 yada IELTS 6.5


Kanada Alberta Üniversitesi

Alberta Üniversitesi, son teknoloji öğretim ve araştırma olanakları, ödüllü profesörler, çeşitli ve misafirperver bir topluluk ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız lisans öğrencileri için fırsatlarla Kanada'nın en iyi 5 ve dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biridir. Alberta Üniversitesi, 1098 senesinde Kanada Edmonton eyaltinde kurulmuş bir devlet araştırma üniversitesidir.Dünyanın en kuzeydeki büyük şehirlerinden biri olan Edmonton şehrinde yeralmaktadır. 

Kabul Şartları : Kanada Alberta Üniversitesi’ne kabul için minimum kabul ortalaması, seçtiğiniz Fakülteye ve programa bağlı olarak değişmektedir. Kanada Üniversitelerine başvuru için gerekli İngilizce yeterlilik genellikle ielts 7.00 -7.50 arası değişmektedir.Konular birkaç gruba ayrılır: İngilizce, A Grubu Programları (Beşeri/Sosyal Bilimler), B Grubu Programlar (Güzel Sanatlar) ve C Grubu Programlar  (Matematik ve Doğa Bilimleri ve Mühendislik ). Her program farklı bir gerekli ders seçimine sahip olacaktır.Başvuru 125 CAD – 300 CAD arası başvuru ücreti ödemeniz gerekir. Bu başvuru ücreti iade edilmez. Başvuru ücreti  programlara göre başvuruları için değişikenlik göstermektedir.daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Edmonton şehri 1.5 milyon sakini ile Kanada'nın en güçlü yerel ekonomilerinden biridir. Edmonton, her on sakinden birinin öğrenci olduğu Kanada'nın en genç ve en hızlı büyüyen şehridir.Edmonton şehrinin hareketli bir atmosferi ile şarj olursunuz, bu nedenle kafeler, butikler, yıl boyunca kapalı pazarı ve hareketli gece hayatı bulabileceğiniz kampüsten sadece birkaç adım uzaklıktaki Whyte Avenue gibi Edmonton'un ana caddelerinde vakit geçirebilirsiniz. Kanada Alberta Üniversitesi gibi Edmonton şehride insanların bir şeyleri daha iyiye inşa etmek, yaratmak ve değiştirmek için bir araya geldiği bir yerdir. İyi fikirlerin gerçeğe dönüşmek için güçlü bir şansa sahip olduğu bir şehirdir Edmonton.

Kanada Edmonton şehri , profesyonel hokey, futbol, beyzbol, basketbol  takımlarının yanı sıra çeşitli küçük, üniversite ve eğlence ligi takımlarına ev sahipliği yapmaktadır. İster sporu sevin, ister oyuna girmek isteyin, bunları Edmonton'da yapabilirsiniz.
Üniversite Eğitimi İçin Neden Kanada ?


Kanada’nın birçok büyük şehri, Dünyanın en yaşanılır kentleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu değerlendirme; ülkelerin eğitim olanakları, milli gelirleri, genel yaşam standartları gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılır. Kanada düşük suç oranı ile oldukça güvenilir bir ülkedir.
Dünyanın en yaşanılır ülkesi olan Kanada sürekli en üst sırada yeralmaktadır.Şu anda yaşam kalitesi açısından en iyi ülke kabul edilmektedir.Kanada’da eğitim alırsanız, dünyanın en iyi eğitimcilerinden ve akademisyenlerinden eğitim alımış olacak ve uluslararası alanda tanınan bir diplomaya sahip olacaksınız.
Kanadalılar hakkındaki ‘sıcak ve dostane’ klişenin doğrudur. Kanada’ya yerleştiğinizde, çeşitliliği kucaklayan eşsiz bir Kanada kültürüne sahip misafirperver bir ülke bulacaksınız. Şehir merkezlerinden küçük kasabalara kadar, Kanada uluslararası öğrenciler için dünyanın en güvenli ve dostane ülkelerinden biri olarak kabul edilir.
Kanada’da Eğitim Maliyetleri Uygundur. Kanada, İngilizce konuşulan ülkeler arasında en düşük üniversite öğrenim ücretlerinden bazılarına sahip olmasıyla bilinir. Bütçeniz ne olursa olsun, çeşitli eğitim seçeneklerimizde sizin için doğru bir şey bulacaksınız. Bütçenizi hazırlayabilmeniziçin seçtiğiniz şehir veya kasabadaki ortaöğretim sonrası programların ve yaşam giderlerinin maliyetini araştırın.

Kanada’da Eğitim alan öğrencilere çalışma izni verilir.Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam zamanlı çalışma izni vermektedir. 1 saatlik çalışma ücreti aynı işi yapan herhangi bir kanada vatandaşının aldığı ücret ile aynıdır. Öğrenciler ülkeye öğrenci vizesi ile girer girmez çalışma izni de elde ederler.

Kanada’da Mezuniyet sonrasında göçmenlik ve vatandaşlık imkanı vardır.Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da college yada üniversite eğitimi almış, herhangi bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip ve akıcı derecede İngilizce konuşabilen bir birey olarak, Mezuniyet sonrasında Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada Eğitim ve dil okulları online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz