Türkçe
English

Malta dil okulu

Malta'da İngilizce dil kursları

Akdeniz yaşam tarzını yaşarken İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Malta bunun için ideal bir yer! Binlerce öğrenci, Malta'da İngilizce öğrenmek ve Malta dili ve kültürleri aracılığıyla dilin yeni bir yanını deneyimlemek için her sene bu adayı ziyaret eder. Malta, hem yetişkin hem de genç İngilizce kursları için bir numaralı destinasyonlarından biridir ve öğrenciler Malta'da ingilizce öğrenirken aynı zamanda eşsiz kumsalların ve akdeniz güneşinin tadını çıkartabilirler. 

 

Neden Malta'da bir İngilizce kursu seçmelisiniz?

Malta, İngilizce öğrenmek için Avrupa'da mükemmel bir yerdir - küçük olması  kolay keşfedilebilir olmasının  avantajı , yerel arkadaşlar edinmenin kolay olduğu anlamına gelir . Eski ingiliz sömürgesi olan adanın yerleşik halkının dili Avrupalı için daha kolay anlaşılan bir aksana sahip anadili İngilizce olan kişilerdir. Bu sebeple onlarla her gün pratik yapmak için can atacaksınız!

Malta küçük bir ülkedir, ancak İngilizce öğrenebileceğiniz ve becerilerinizi geliştirebileceğiniz birçok yer vardır. Başkent Valletta'dan  gece hayatı dostu St Jullians  ve Gozo'nun mavi lagünlerine   ve Slima'nın  kristal sularına  kadar, İngilizcenizi geliştirmek ve size en uygun tarzda öğrenmek için fazlasıyla fırsatınız olacak. 
Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim ile Malta'da İngilizce öğrenmenin avantajları:
 • Yalnızca önde gelen okullarla çalışıyoruz, resmi temsilciliklerini yapıyoruz ve mevcut en iyi dil kursunu almanızı sağlamak için onlarla yakın ilişkiler kuruyoruz.
 • Her adımda yardım ve rehberlik. Kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunuyoruz ve ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. 
 • Yeni bir dil öğrenmenin hızlı bir yolu. Her öğrenci farklı olsa da, yeni bir beceri öğrenmenin en iyi yolu pratik yapmaktır ve Malta'da her gün İngilizce pratik yapabileceksiniz!
 • Yeni bir kültür. Dilde kalmak, hem iletişimde hem de yaşamda size temel becerileri sağlayacağı için asla unutamayacağınız bir yolculuktur!

 

Malta'da İngilizce Öğrenmenin Faydaları

İngilizce dil kursu için Malta'ya gitmeyi düşünüyorsunuz ? Malta, dünyanın her yerinden İngilizce öğrenenler için en iyi yerlerden biridir ve bunun birçok nedenleri vardır. Kumlu plajları, berrak suları ve dost canlısı Malta atmosferi, Avrupa'nın her yerinden insanları Malta'ya çekmektedir.
Ama bunun ötesinde bir sebep için geliyorlar – İngilizce öğrenmek için. Malta dışındaki insanlar genellikle Malta'ya gelmenin İngiltere'ye gitmek kadar faydalı olup olmadığını merak eder. Ancak varır varmaz, Malta'da İngilizce konuşmanın İngiltere'ye gitmiş olmaları kadar faydalı olduğunu fark ederler. Çoğu insanın akıcı bir şekilde iki dilli olduğu gerçekten uluslararası bir ülke olarak, İngilizce konuşmak basit günlük iletişimde önemlidir.

Malta, öğrencilere çeşitli sosyal durumlarda İngilizce konuşmak zorunda oldukları gerçekten sürükleyici bir deneyim sunar. Bu ek bir avantajdır. Malta'nın kumlu plajlarının tadını çıkarırken veya Malta'nın çeşitli tarihi mekanlarından birini ziyaret ederken anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce konuşma fırsatınız mevcuttur. Bu, sınıf ortamının formalitesini bozar ve anadili İngilizce olan biriyle İngilizce konuşurken eğlenmeye konsantre olabilirsiniz!

 

Malta'da Dil Okulu Seçmek 

Ev sahibi bir ailenin yanında kalıyorsanız, anadili ingilizce olan sıcak bir atmosfere girebilir ve onlarla akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bu doğal, samimi atmosfer ve tamamen sürükleyici ortam, her yıl binlerce insanın birçok dil okulundan birinde okumak için Malta'ya gelmesinin başlıca nedenlerinden biridir.
Ancak, bir dil okulu seçmek genellikle göründüğünden daha çok daha önemlidir.Dil okulu seçerken öğrencilerin aşşağıdaki kriterlere dikkat etmesi  gereklidir;

 • İyi bir seviye ve başarı yapısına sahip bir okul; Avrupa Ortak Referans Çerçevesini (CEFR) takip eden ve öğrencilerin ilerlemesini düzenli olarak değerlendiren okullar bunun iyi bir işaretidir. Mülakat, sınıf katılımı ve ihtiyaç analizi yoluyla öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak; öğrenciler sürekli olarak değerlendirilir ve seviyeleri uygun şekilde ayarlanır. Dil okulu öğrencilere kısa bir süreliğine Malta'da olsalar bile gelişmek için harika bir fırsat vermek için özenle geliştirilmiş bir sisteme sahiptir.
 • Bir dil okulunun bu öğrenci-öğretmen iletişimini dersler dışında Valletta'ya gitmek veya sadece yerel karaokeye gitmek gibi kültürel ve sosyal etkinlikler aracılığıyla aktif olarak teşvik etmesi de bir avantajdır. Öğretmenler öğrencileri sürekli İngilizce konuşmaya teşvik etmelidir.
 • Profesyonel öğretmenler de ilerlemenin anahtarıdır. Seçilen dil okulu uluslararası kabul görmüş Cambridge Üniversitesi (CELTA) düzeyinde veya eşdeğerinde eğitim almış ve çok çeşitli öğrencilere İngilizce öğretme deneyimine sahip öğretmen kadroları olmalıdır.

 Malta dil okulları online katalog buradan cihazınıza indirebilirsinizMaltada Dil Okulu ve Yaşam 

Malta adası 3 takımadadan oluşmakta olup adada 50'den fazla dil okulu bulunmaktadır.Kaliteli dil okullarının bulunması,ana dili İngilizce olan bir ülke olması ve diğer ingilizce konuşulan ülkelere göre kurs maliyetinin düşük olması sebeplerinden dolayı Malta dil okulları sıklıkla tercih edilmektedir.
 
Malta’da yaşam giderleri de ana dili İngilizce olan diğer ülkeler ile ( ingiltere- kanada-amerika ) kıyaslandığında daha uygundur. Ayrıca  Maltadaki dil kursları nınkaliteleri devlet tarafından denetlenerek garanti altına alınmaktadır.Maltada yaşam maliyeti beklentilerinize ve yaşam standartlarınıza bağlı olarak değişmekle birlikte aylık gıda maliyeti olarak 300 Euro gibi bir bütçe yeterli olmaktadır.Malta 200 yıla yakın bir süre ingiliz sömürgesi altında kalmıştır Resmi dil ingilizce ilan edilmiştir.Maltada trafik ingilterede olduğu gibi soldan akmaktadır.Ülkede Arap - ingiliz - italyan tarihi ve mutfaklarını görebilirsiniz.
 
 

 
Maltada Dil Eğitimi Serüvenine Hazırlanın

Malta'da dil Eğitimi yanısıra deniz,kum ve güneşdende faydalanabilir,unutamayacağınız bir yaz tatili yaşayabilirsiniz.Kendinizi ortaçağ döneminde hissedeceğiniz malta serüvenine hazırlayın.Maltaya İstanbul Atatürk havalimanından yapacağınız 2 saatlik yolculuk ile ulaşabilirsiniz.Ülkeye indiğinizde kendinizi tarihte yolculuk yapmış gibi hissedecek Malta'daki tarihi eserlerin ve yapıların özenle korunduğuna şahit olacaksınız.
 

 

Malta dil Okulları

Malta dil okulları nın sunduğu Alternatif paket programlar ile uygun fiyatlarla Malta’da dil eğitimi almanız mümkündür.Herşey dahil 4-6-8-12 hafta süreli ingilizce eğitim paketleri ile ekonomik olarak Malta'da dil okulu programlarına katılabilirsiniz.Kış dönemlerinde Malta'da türk öğrenci sayısının da az olmasını fırsata çevirebilir ve  en uygun fiyatlarla dil eğitimi alabilir ve ülkeye ait farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Malta’da dil eğitimi almak, son yıllarda yurtdışında İngilizce dil öğrenmek isteyen öğrenciler arasında sıkça tercih edilen programlardan biridir.Malta,İngilizce dil eğitimini tatil ile birleştiren konseptine 2019 senesinde part-time çalışma iznide ekleyerek Malta'da ingilizce öğrenmeyi

oldukça cazip hale getirmiştir.Malta Eğitim Bakanlığı 2019 senesinde aldığı bu karar ile Avrupa Birliği dışından gelen öğrencileri kalış sürelerini daha da uzun tutmaları için teşvik etmiş ve ekonomik anlamda destek sağlamıştır.

Malta Eğitim Bakanlığı Malta dil okulları federasyonu FELTOM’un da desteği ile 2019 senesinde Malta öğrenci vizesi politikasında değişikliğe giderek AB vatandaşı olmayan ülkelerden gelen öğrencilere Malta’da part-time çalışma izni vermeye başlamıştır.

Malta öğrenci vizesi ile çalışma izni için gerekli çalışmalar bitmiş ve karaname yürürlüğe girmiştir.Malta öğrenci vizeleri ile iş imkanı,Malta’da eğitim alan öğrenciler için çok güzel imkanlar yaratacak ve giderlerinin büyük kısmını karşılamalarına imkan tanıyacaktır.

 Malta’da çalışma iznine onay veren yeni eğitim yönetmeliğinin getirdiği değişiklikler şöyledir :

 • Malta’da 90 gün(12 hafta) veya üzerinde eğitim almak koşulu ile öğrenciler çalışma izninden faydalanabilecektir.
 • Malta’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin yeni çalışma izni avantajı ile C vizesinden D vizesine yani ulusal vizeye yöneleceği öngörülmektedir.
 • Malta’nın konsolosluk görevi veya vize ofisi tarafından temsil edilmediği durumlarda, öğrenciler elçiliklere şahsen başvurma gereği duymadan posta ile vize başvurusu yapabilecekler
 • Malta'da dil Kursu programlarına katılan  öğrenciler için haftada 20 saatlik part-time çalışma müsadesi 90 günün üzerindeki kayıtlar için ve ilk 90 gününü tamamladıktan sonraki süre için geçerli olacaktır.Örneğin 6 aylık yapacağınız kurs kaydında, malta’daki dil eğitiminizin 3. ayından sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. 

 

Maltada Ekonomi

Malta Avrupa birliği ile işbirliği içerisinde olmasından dolayı turizm, ilaç ve hizmet sektörleri gelişmiş bir ada ülkesidir. Bu sebeple ekonomik anlamda gelişmiş bir Avrupa ada ülkesidir.Malta nüfusunun geneline bakıldığında evsiz bulunmamaktadır. Ülkede turizm sektörü en önde yer almaktadır.Ülke ekonomisinin %97 sini turizm gelirleri oluşturmaktadır. Bu oranda ülkede yer alan Malta dil okullarının katkısı bir hayli fazladır.Ülkede para birimi olarak Euro (€) kullanılmaktadır.

  Malta Lingua Dil Okulları  

Yerleşim! Maltalingua İngilizce dil okulu Malta'da en iyi yerlerden biri olan St. Julians'da yer almaktadır.Okul etrafı, yüksek oranda akdeniz restoranları, kafeleri,barları ve canlı gece hayatıyla çevrili ve eşsiz güzelliğe sahip St. Julians Körfezini görmektedir.Okul, deniz kıyısının karşı tarafındaki caddede ve şehrin tarihi bölgesinde yer almaktadır.

Maltalingua Dil Okulu Malta’da bulunan eşsiz dil okullarından biridir. Okul modern ve bakımlıdır aynı zamanda harika olanaklar içermektedir

 • Rahat, aydınlık, bakımlı sınıflar
 • Yıl boyunca klimalı sınıflar
 • Interaktif Beyaz Tahta
 • Sınıflar Maximum 10 kişiliktir.
 • Oturma yerleri ve şemsiyelerin bulunduğu 90 m² teras
 • 24 m² yüzme havuzu
 • Mutfak
 • Dinlenme odası
 • Sınırsız internet erişimli bilgisayar odası
 • Ödünç kitap ve DVD veren kütüphane
 • Okulda ücretsiz kablosuz ağ erişimi
 • Öğrenci danışmanlığı için resepsiyon alanı

Maltalingua dil okulunda özel destek ekibi sizin için herhangi bir etkinlik ya da tur düzenlemenize yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Ayrıca bir çoğu ücretsiz olan haftalık etkinliklerimize katılımınızı beklemektedir.

 

Malta dil okulları fiyatları eğitim süresi yaz ve kış dönemleri fiyat farkları ve konaklama tercihine göre değişkenlik göstermektedir.Örneğin 6 aylık Malta Dil Okulları Ücretleri (kurs ücreti+ konaklama ve İstanbul-Malta- İstanbul gidiş dönüş uçak bileti dahil) 5200 € dan başlamakta ve 7500 € ya kadar değişebilmektedir.Bu fiyatlar Ekim ayı başlangıcından itibaren geçerli olan Kış dönemi fiyatlarıdır.

 

Genel İngilizce Kursu - Haftada 20 saat ders 

Genel İngilizce programları, Pazartesiden Cumaya, haftanın 5 günü, günde 4 ders olarak planlanmıştır. Genel İngilizce Kursu tüm yıl boyunca 6 seviyede mevcuttur: Başlangıç, İlköğretim, Orta Seviye, Orta, Üst Orta ve İleri. Öğrenciler yerleştirme testinin sonuçlarına göre uygun seviyeye yerleştirilecek ve ilerlemelerine göre daha yüksek seviyelere geçebileceklerdir. Yerleştirme sınavı ilk gün okulda yapılır ve tamamlanması bir saat sürmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu - Haftada 30 saaat ders 

Yoğun ingilizce programları pazartesiden cumaya haftaiçi 5 gün günde 6 ders olarak planlanmıştır.Yoğun ingilizce kursu tüm yıl boyunca 6 seviyede mevcuttur.Başlangıç,ilköğretim,Orta Seviye,Üst orta seviye ve ileri seviye olarak kurlar bulunmaktadır.Öğrencilerin gruplara yerleştirilmesi test sonuçlarına göre uygun seviyeye yerleştirilmektedir.Kur belirleme seviye tespit sınavı ilk gün okulda yapılmaktadır. 

Malta Lingua Dil Okulu Hakkında

St. Julian's'ın kalbinde yer alan Maltalingua dil okulu ,öğrencilerin kalitesini ve programlardan duydukları memnuniyeti övdüğü Malta'da bulunan bir İngilizce Dil Okuludur. Yakın zamanda yenilenmiş bu okul güzel bir tarihi bina içinde yer alan aydınlık sınıflara ve güncel öğrenim ekipmanlarına sahiptir. Maltalingua, samimi ve davetkar atmosferi ve sınıfları ile öğrencileri Malta'ya davet ediyor. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar yetişkinler ve çocuklar için kurslar sunmaktadır. Programlar her Pazartesi başlar ve öğrencilerin derslerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için dersler küçük gruplar halinde verilir. Tüm öğretmenler ya bir TEFL sertifikasına ya da Cambridge Üniversitesi DELTA ya da CELTA'ya sahiptir. Maltalingua dil kursu,  sınıfın dışında snorkel dalış, jeep safarileri ve çevredeki lagünlere ve plajlara ziyaretler de dahil olmak üzere günübirlik geziler ve etkinlikler düzenlemektedir.

 Seal Malta Dil Okulu Hakkında

Tarihi binalar ve pastoral manzaralarla çevrili yeni bir dil okulu olan Seal Malta dil okulu ,  öğrencilere Gozo'nun en eski köylerinden birinin kalbinde İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. Seal 'in yirmi iki İngilizce kursu, gramer, edebiyat, şiir gibi konuları kapsayan kurslarla birlikte İngilizce dilinin farklı yönlerine odaklanır. Sınıflar hem grup hem de bireysel ortamlarda gerçekleşir, grup rezervasyonu yapanlar için okullar eğitim ücretinde %10 indirim sunar. Seal ayrıca, en-suite iki yataklı odalardan ve sınıfların üzerinde yer alan kahvaltı alanından oluşan yerinde konaklama imkanına sahiptir. Dil okulu hafta boyunca etkinlikler sunar: öğrencilerin ülkenin Akdeniz yemekleri, yerel şarap ve yerel müzikle iç içe olduğu geleneksel gecelere ev sahipliği yapar.

 Sprachcaffe Malta Dil Okulu Hakkında

Sprachcaffe Malta dil kursu ,  eğitim olanaklarını, yarı olimpik bir havuz, bahçe ve plaj voleybolu sahası dahil olmak üzere yerinde konaklama ve eğlence olanaklarıyla birleştiren bir yatılı İngilizce dil okuludur. Okulda ayrıca öğrencilerin kahvaltı, öğle ve akşam yemeği yiyebilecekleri bir kafe ve bar bulunmaktadır. Öğrenciler ihtiyaçlarına uygun programın uzunluğunu ve yoğunluğunu seçebilirler, dersler Pazartesi'den Cuma'ya kadar sürer ve etkileşimli ve ilgi çekicidir. İngilizce dersleri her seviyede mevcuttur ve okul ayrıca 14-21 yaş arası öğrenciler için bir Gençlik programı sunmaktadır.

 Clubclass Malta Dil Okulu Hakkında

Bir aile işletmesi olan Clubclass Malta İngilizce Dil Okulu, İngilizce öğrenmek isteyen yabancı öğrencilere üst düzey eğitim ve kaliteli konaklama sağlamak amacıyla 1999 yılında kurulmuştur ve Malta'nın önde gelen İngilizce Dil Okullarından biri olarak sağlam bir şekilde yerleşmiştir ve hepsi aynı çatı altında öğrenim, konaklama ve tesisler sunmaktadır. Bu kombinasyon, öğrencilerin okula gidip gelmek için daha az zaman harcamalarına yardımcı olur ve onlara ders çalışmak veya boş zaman için daha fazla zaman tanır. Öğrenci evi, öğrenci yurdu, rezidans daireleri ve ev sahibi ailelerin yanı sıra rezidans gibi diğer konaklama seçenekleri de mevcuttur.
Atlas Malta Dil Okulu 

Atlas Malta Dil Okulu,Pembroke'de, Malta'nın doğu kıyısında, Akdeniz'in muhteşem manzarasına sahip pitoresk bir sahil kasabası olan St Julian's'ın eteklerinde yer alan bir dil okuludur. Amaca yönelik yeni inşa edilmiş okulu geniş, aydınlık sınıflara, tam donanımlı bir kafeye, çalışma odasına ve muhteşem deniz manzarasına sahiptir!Atlas Malta, St Julian's'ın tüm cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde yer alan güzel bir butik okuldur ve bu güzel adayı keşfetmek için başlangıç noktanız olarak kullanmak için mükemmel bir yerdir.Atlas Malta Dil Kursu 10 aydınlık ve ferah sınıf, tam donanımlı bir kafe, çalışma odası ve muhteşem deniz manzarası dahil olmak üzere mükemmel olanaklara sahiptir!

Atlas Malta ile Genel ve Yoğun İngilizce Kurslarına katılarak;

Etkili gerçek hayat iletişimine odaklanın.

Kurslar size ingilizce konuşulan bir ortamda yaşamak, çalışmak, okumak ve seyahat etmek için dil becerileri kazandıracaktır.

İletişim becerilerinizi geliştirirken aynı zamanda doğruluğunuzu ve akıcılığınızı da artırın.

Öğretmenlerinizden düzenli izleme ve kişiselleştirilmiş geri bildirim alın.
Malta'da Üniversite Eğitimi


Malta AB'nin bir parçasıdır.Bu Bologna sürecinin bir parçası olduğu anlamına gelir.Bologna Süreci,katılan tüm üniversitelerin sürekli olarak yüksek eğitim standartları sunmasını sağlar.Bu nedenle,Malta'da dünya standartlarında bir eğitim alabilirsiniz.

 

Bologna Süreci aynı zamanda Malta’da üniversite eğitimi nin döngüler olarak bilinen üç aşamaya ayrıldığı anlamına gelir.

·         İlk döngü - bu lisans döngüsüdür.Lisans dereceleri, konu ne olursa olsun, neredeyse her zaman üç yıl boyunca çalışır.

·         İkinci döngü - bu lisansüstü döngüdür.Yüksek lisans derecelerinin tamamlanması normalde iki yıl sürer, ancak hızlandırılmış programlar sadece bir yıl sürer.Bazı yüksek lisans programları sadece iki yılda bir çalıştırılır,bu nedenle bir sonraki tur önceki tur bittiğinde başlar.

·         Üçüncü döngü - bu doktora döngüsüdür.Bir doktora normalde tamamlanması üç yıl sürer.Ancak, bazı öğrenciler bunun yanında öğretmeyi tercih ederler.Bu,bir doktoranın yarı zamanlı olarak altı yıla kadar sürebileceği anlamına gelir.

 

Malta AB'nin bir parçası olduğu için Erasmusa katılmaktadır.Bu,yurtdışında bir dönem veya hatta bütün bir yeterlilik alabileceğiniz anlamına gelir. Milliyetiniz önemli değil. Sadece programa katılan bir okulda okuyor olmanız gerekir.

Bir okul seçmeye gelince,Malta'nın bu kadar küçük bir ülke için şaşırtıcı bir sayısı var. Bunlardan en köklü ve en ve prestijli olanı Malta Üniversitesi dir Msida'da bulunan okul, iki yüz yıldan daha uzun bir süre önce kurulmuş ve bugün Akdeniz'deki en iyi İngilizce dil eğitimlerinden bazılarını sunmaktadır.

 

Ayrıca Vallettada Malta Avrupa üniversitesi ve Paola'daki Malta Sanat,Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bulunmaktadır.

 

Malta'da üniversite eğitim ücretleri uyruğunuza ve hangi uzmanlık /lisans alanında  eğitim aldığınıza bağlı olarak değişmektedir.Dönem başına ücretlendirilirler.

Malta vatandaşlarının yanı sıra AB, AEA ve İsviçre vatandaşları için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Üçüncü ülke vatandaşları, senelik ortalama 3500 €  olarak ücretlendirilen fen ve mühendislik lisans bölümleri için  ve senelik ortalama 2500 € sözel ve iktisadi idari bilimler fakülteleri için ücret ödemektedirler. Malta dil okulları online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz