Türkçe
English

Ukrayna Pilotaj Eğitimi

 Ukrayna'da Pilotaj Eğitimi 

 

Gününümüzde maddi olanağı bulunan lise mezunu bay ve bayan pilot adayları 1.5 sene süreli  teorik ders yer eğitimleri, pratik simülatör eğitimi ve pratik uçuş dersleri s onunda ticari uçak pilot lisansı alabilmektedirler. yurtiçi ve yurtdışında çok  sayıda özel uçuş okulları bulunmakla birlikte , Pilotaj eğitimi yurtdışında almak  yabancı dil gelişimi açısındanda  büyük önem arz etmektedir. Pilot okulu seçerken aşşağıdaki  konular üzerinde durmanızı  tavsiye ediyoruz

 
  • Pilot hedeflerinize karar verin  - havacılıkta uzun vadeli hedefleriniz nelerdir? Boş zamanlarınızda pilot olmak ister misiniz (Özel Pilot Lisansı)? Genel Havacılıkta (Ticari Pilot Lisansı) uçmak istiyor musunuz? Havayolu pilotu olmak istiyor musunuz (havayolu programı) Havayolu pilotu olmak istiyorsanız hangi havayolları işe alıyor? Önümüzdeki birkaç yıl içinde havayolları hangi uçakları alacak? Havayolları genellikle hangi uçuş okullarından kiralama yapıyor? Bunlar, kendinize "nasıl Pilot olacağım" diye sorduğunuzda listelemeniz ve yanıt almanız gereken kritik sorulardır.
 
  • Ne kadar harcayabileceğinizi belirleyin  - farklı okulların farklı maliyetleri vardır (konum, öğrenci sayısı, uçak tipi ve bir dizi başka faktör nedeniyle), fiyat farkının nedenlerini öğrenin. Programlarda mali yardım / kredi programları var mı? Yarı zamanlı bir program sizin için işe yarayabilir mi?
 
  • Ne kadar boş zamanınız var  - farklı okulların bazıları esneklik sunan farklı eğitim programları vardır, diğerleri ise öğrencilerin tam zamanlı ve kampüste eğitim almasını ister (uçuş eğitimini ertelemenin genellikle eğitim maliyetinizi artırdığını unutmayın).
 
  • Uçuş okulu hangi ekipmanı kullanıyor  - bu bir eğitim açısından önemlidir, ancak daha da önemlisi güvenlik açısından. Yeni pilotların belirli ekipmanlarda eğitim almasını isteyecek havayollarının ekipman tercihlerini de göz önünde bulundurun. Eğitim uçağı arasındaki farkın ne olduğunu öğrenin (hem eğitim hem de maliyet açısından). Uçağın yaşı her zaman güvenlikle ilgili değildir, bu uçak bakımına bağlıdır - uçuş okuluna uçak bakım departmanı hakkında ayrıntılı bilgi sorun. Uçağın güvenlik özellikleri?
 
  • Uçuş okulları kısa listenizi ziyaret edin  - uçuş okulunun eğitimi, güvenlik politikaları, tarihi ve mezunları hakkında bilgi edinmek için eğitmenler ve yönetim ekipleriyle

 

       Ukrayna Harkov Hava Kuvvetleri Pilot Üniversitesi

 Ukrayna Ulusal Hava kuvvetleri üniversitesi  yukarıda sıralanan kriterlerin tamamına  uygundur. Adında da  anlaşılacağı üzere  sadece bir uçuş okulu değil , 4 senelik lisans eğitimi veren bir üniversitedir. Hava kuvvetleri üniversitesi  ukrayna havakuvvetlerine savaş uçağı ve nakliye uçağı pilotu yetiştiren köklü bir devlet kurumu olup , 2001 senesinden sonra kapılarını sivil havacılık eğitimi almak isteyen ukraynalı öğrencilerin yanısıra yabancı öğrencilerede  ve açmıştır.

Ukrayna Hava kuvvetleri Pilot Üniversitesi nde Rusça dilinde eğitim verilmekte olup ,  ilk seneden itibaren öğrencilere pilotluk mesleğine uygun ingilizce yabancı dil takviyeside yapılmaktadırÜniversite Eğitim süresi  4 senedir  . mezun olan öğrenciler  4 senelik  havacılık fakülte mezunu ve  aynı zamanda  ticari uçak kulanabilecek kadar  simülatör ve pratik uçuş  eğitimine sahip olmakta , diploma ve uçuş sertifikaları  tüm ülkelerde  , tüm havayolu firmalarında  geçerli olmaktadır. 

 

Ukrayna da  Pilotaj Eğitimi Ticari Pilot Lisansı eğitimi ve  4 senelik  süreli havacılık fakülte eğitimi maliyeti  yaklaşık 40.000 dolardır.Detaylı bilgi , kayıt ve kabul şartları için Ukrayna eğitim kataloğumuzu cihazınıza indirebilirsiniz .

 

Ukrayna Eğitim Kataloğu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz