Türkçe
English

Rusya Lobacevsky üniversitesi tıp eğitimi

Rusya Nijniy Novgorod Şehri

Nijniy Novgorod, Oka ve Volga nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Rusya'nın Avrupa kesiminde bir şehirdir. 1221 yılında kurulmuştur. Nüfusu 2015 nüfus sayımına göre 2.200.000 olup , başkent moskova’ya 400 km uzaklıktadır. Rusya'nın en eski ticaret ve el sanatları şehirlerinden biridir.

Şehir günümüzde Alışveriş merkezleri , başdöndüren yüksek mimari yapıları , restorantları ve kültür tesisleri ile Rusya’nın en kozmopolit şehirlerinden biridir.

 

Nijniy Novgorod Şehrinde Prostestan , Müslüman , Yahudi , Budist ve diğerleri de dahil olmak üzere 120 den fazla dini topluluk ve dernekler vardır . Şehirde daha çok Ortodoks kiliseleri başta olmak üzere birkaç cami , sinagoglar mevcuttur

 

Nijniy Novgorod’a 170 km mesafedeki korunmuş bir ormanlık alan olan Ichalkovski Bor’da doğa tutkunları için binden fazla mağara , karst şelalesi  bulunmaktadır. Bazılarının derinliklerinde doğa harikası gizli göller bulunmaktadır.Özel turlar ile ziyaret edebilir , yada arkadaş grubunuz ile maceraya çıkabilirsiniz.

 

2002 yılında Volga nehri boyunca Nijniy Novgorod’u bor şehrine bağlayan bir teleferik yapılmıştır. Yolcu taşımak için yapılmış olan bu  ulaşım sistemi hızlı birşekilde Nijniy Novgorod şehri ve misafirleri için eğlence haline gelmiştir.şehire  230 km uzaklıkta ünlü şair Puşkin in malikanesi bulunmakta olup şimdilerde müze haline gelmiştir.

 

Rusya Nijniy Novgorod Lobachevsky Üniversitesi  Rusyada Tıp ve Diş Hekimliği Eğitimi için en uygun seçenektir !

Rusya’da çok sayıda devlet üniversiteleri bulunmakta olup bu üniversitelerin en yeni olanlarının bile geçmişi 1900 lü senelere dayanmaktadır.

 

Lobachevsky Devlet Üniversitesi 1912 yılında kurulmuş olup , Rusya’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir .  Bünyesinde Rusça ve İngilizce  lisans – uzmanlık ve Y.lisans bölümleri mevcuttur . Lobachevsky , Rusyada Tıp ve Diş Hekimliği Eğitimi üstelik ingilizce dilinde  veren birkaç üniversitede  biridir .

 

Lobachevsky devlet üniversitesi 2020 verilerine göre dünya sıralamasında  ilk 1000 üniversite içerisinde  601. Sırada bulunmakta olup , sıralaması hergeçen sene daha iyiye gitmektedir

 

Rusya Lobachevsky Üniversitesi Eğitim kataloğu buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

 

Nijniy Novgorod Lobachevsky Üniversitesi Eğitim Maliyetleri oldukça uygundur ! 

  • Lobachevsky üniversitesinde senelik eğitim ücretleri  bölümlere ve eğitim alınan dile göre 2000 – 3750$ arasında değişmektedir

 

  • Üniversitenin yurt ücretleri senelik 350$ - 700$ arasında değişmektedir

 

  • Nijniy Novgorod Lobacevsky Üniversitesi nde  Tıp , Diş hekimliği , yazılım müh. , bilgisayar müh. , Ulusl. ilişkiler bölümleri  Rusça ve İngilizce  dil seçenekleri ile  eğitim alabilirsiniz ,  diğer tüm bölümlerin eğitim dili rusça dır . Rusyada Tıp Eğitimi ve Rusyada Diş Hekimliği Eğitimi almak ise amacınız Lobacevsky üniversitesi Rusya'da en uygun seçenektir . Üniversitede rusça nın yanısıra ingilizce hazırlık sınıflarıda bulunmaktadır.

 

  • Nijniy Novgorod’a İstanbuldan Thy ve Pegasus firmaları haftanın hergünü uçuş düzenlemektedir bilet ücretleri 200$ -300$ arasında değişmektedir

 

Lobachevsky devlet üniversitesi, devlet sertifikasyonunu ilk kez kazanan ve tüm uzmanlık alanlarında ve her seviyede akademik etkinlik yapma hakkı olan Rusya Federasyonu yüksek öğretim sisteminin önde gelen kuruluşudur.

 

Lobachevsky üniversitesi online eğitim katalogu buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Lobachevsky devlet üniversitesi Yök ünde  baz aldığı sıralama kuruluşu olan QS world dünya sıralamasında  Önde gelen sıralama örgütleri içerisinde 2020 Yılında Dünya Genelindeki üniversiteler arasında 601.Sırada yeralmıştır.