Türkçe
English

Odessa Üniversiteleri

    Odessa'da Eğitim 

Odessa şehir elverişli bir coğrafi konuma sahiptir. Odessa önemli uluslararası yollar ve uluslarası deniz taşımacılığı yolları üzerinde yer almaktadır. Odessa'nın ılıman iklimi, sıcak suları ve güneşli plajlar uzun  yıllardır şehire yurtiçinden ve yurtdışından binlerce insan çekmektir. Soğuk kış aylarının ortalama sıcaklığı, Ocak,Şubat  -5 ° C ve Yaz Aylarının ortalama derecesi Temmuz, Agustos + 31 ° C dir. Odessa şehri muhteşem mimarisi , pastel renkleri ile süslenmiş binaları Parkları ve Plajları ile büyüleyici bir şehirdir. Odessa'da Eğitim almak son yıllarda yabancı öğrencilerin favorilerinden birdir.

 

Odessa Üniversiteleri

Odessa Üniversiteleri nde Eğitim almak için Lise mezunu olmanız ve Pasaport sahibi olmanız yeterlidir Eğitim almak için türkiyede sınav kazanmanız gerekmez. Odessa Üniversitesi fiyatları bölümlere göre Rusça dilinde eğitim senelik 1800$ - 3500$ arasında ingilizce dilinde eğitim senelik 2000$ - 4500$ arasında değişmektedir. Odessa'da çok sayıda devlet üniversitesi bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenleri :

Odessa Tıp Üniversitesi 

Odessa Politeknik Üniversitesi

Odessa Denizcilik Üniversitesi Akademisi

Odessa Yapı ve Mimarlık Üniversitesi Akademisi

Odessa Güzel Sanatlar Akademisi

 

 

Odessa Üniversiteleri Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz

 

Odessa Tıp Üniversitesi

 

Odessa Tıp Üniversitesi  Doğu ve Batı Avrupa'nın En Eski Tıp Üniversitelerinden biridir.Üniversite  1 Eylül 1900'da Odessa'da Büyük Rus İmparatorluk Üniversitesi "Novorossysk Üniversitesi" nin Tıp Fakültesi olarak Üniversiteye  bağlı olarak açılmış olup 1922'de Odessa'daki Novorosisk Üniversitesi Tıp Fakültesi yeniden düzenlenmiş ve Yüksek Tıbbi Kuruluş statüsüne kavuşmuştur. Şimdiki adını 1922de  "Odessa Tıp Üniversitesi olarak almıştır. 1993 yılında Ukrayna'nın bağımsızlığından sonra Odessa Tıp Üniversitesi  Akreditasyonun en yüksek 4. seviye olarak verilmiştir. Tıp Üniversitesi" 1997 yılında Ulusal statüye kavuşmuş ve "Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi" olarak yeniden adlandırılmıştır.

Üniversite , Ulusal Tıp Üniversitesi statüsündeki Ukrayna'daki tıp üniversitelerinden ilk örneği oldu. Tıp, Diş Hekimliği,  Eczacılık,  programları yabancı öğrencilerin Eğitim için üniversiteye kabul edildikleri programlardır. Bölümlerin Eğitim dili Rusça yada ingilizce olup Öğrenciler Eğitim alakları yabancı dili kendileri seçerler . Eğitim alınacak dil için hazırlık sınıfları Üniversitede mevcuttur.Odessa Tıp Üniversitesi Yök tarafından ve Dünya sağlık örgütü tarafından tanınmaktadır .

 

Odessa Tıp Üniversitesi Fiyatları

Rusça Eğitim Diş Hekimliği: 3500$ / Senelik

İngilizce Eğitim Diş Hekimliği: 4500$ / Senelik 

Rusça Eğitim Tıp : 3000$ / Senelik

İngilizce Eğitim Tıp : 3850$ / Senelik 

 

Öğrenciler Eğitim Öncesinde 1 Sene Rusça yada İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi almalıdır.

Hazırlık Sınıfı Rusça 3400$  Herşey Dahil  ! 

 

 

Odessa Politeknik Üniversitesi

 

Odessa Politeknik Üniversitesi Ukrayna'nın güneyindeki en eski teknik eğitim kurumudur. Yıllar boyunca Odessa Politeknik mezunları Ukrayna ve küresel bilim ve teknolojinin gelişmesine önemli katkılarda bulunmuşlardır ve birçok ulusal ekonomi uzmanını eğitmişlerdir.Üniversite mezunları, Ukrayna'nın tüm bölgelerinde ve doksan bir yabancı ülkede verimli bir çalışmalar yürütmektedirler
Eylül 1918'de kurulan Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi uzun bir büyüme ve gelişme yoluna sahiptir. Yıllar geçtikçe, bu üniversite Ukrayna'nın önde gelen üniversitelerinden biri haline gelmiştir. eğitim ve bilim gelişiminde önemli bir rol oynayan ve hala önemli bir eğitim ve araştırma merkezi haline gelmiştir. Üzerinde çalışmakta olan seçkin bilim insanlarının otoritesi şimdi üniversitenin yüksek prestijine katkıda bulunmaktadır.Odessa Politeknik Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği  , Bilgisayar Mühendisliği , Makina Mühendisliği vb.. birçok bölümde eğitim alabilirsiniz

                                                                                                 

 Odessa Politeknik Üniversitesi Fiyatları 

Bilgisayar Mühendisliği 

Yazılım Mühendisliği 

Nükleer Santral Mühendisliği 

Petrol Doğalgaz Mühendisliği 

Makina Mühendisliği 

Elektrik Mühendisliği 

Ekonomi 

 

Üniversitede Listelenen bölümlerde Sınavsız İngilizce yada Rusça olarak Eğitim alabilirsiniz . Eğitim Ücretleri Senelik 1800$ -2500$ arasında değişmektedir

Rusça Hazırlık Sınıfı Herşey Dahil 3400$  - İngilizce Hazırlık Sınıfı Herşey Dahil 3600$ 

 

 

Odessa Denizcilik Akademisi

1944 yılında kurulan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi (ONMA), Ukrayna'nın liman kenti olan Odessa'da bulunmaktadır. Üniversite denizcilik eğitimi nde önde gelen yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 8000'den fazla öğrenci kayıtlı olan öğrencisi olan Odessa Denizcilik Üniversitesi tüccar denizciliği ve çeşitli deniz taşımacılığı alanlarında her yıl yaklaşık 1000 nitelikli uzman mezun vermektedir.

Odessa Denizcilik Akademisi Ukrayna Akreditasyon Kurulu tarafından en yüksek akreditasyon düzeyi 4. düzey ile akredite edilmiştir. Otomasyon, gemi mühendisliği, elektromekanik ve radyo-elektronik fakülteleri, Deniz Mühendisliği bilim ve Teknoloji Enstitüsü ve   İngiltere ve Navigasyon Fakültesi tarafından Nautical University UK tarafından akredite edilmiştir .

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi Akademisi Fiyatları 

Gemi İnşaa Mühendisliği      

Gemi Makinaları Mühendisliği 

Seyrüsefer Gemi Kaptanlığı  

Gemi Haberleşme Mühendisliği Navigasyon

           Deniz Hukuku                   

 

Lisans Bölümleri Eğitim Dili Rusça'dır. İngilizce Eğitim olanağı bulunmamaktadır.Tüm bölümlerde eğitim Ücretleri Senelik 1800$  

Rusça Hazırlık Sınıfı Ücreti Herşey Dahil 3000$

 

 

 Odessa Üniversiteleri Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz

                                                                                   

                                                                                         

 

Odessa Yapı ve Mimarlık Üniversitesi

Odessa Mimarlık Akademisi , Ukrayna'nın odessa şehrinde 1930 yılında kurulmuş , köklü bir devlet üniversitesidir.Ukrayna Eğitim sisteminin en üst akreditasyon düzeyi olan 4. seviye ile akredite edilmiştir.1991 de Mimarlık Akademisi, Avrupa ve Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesi olmuştur. 2007'de Bologna Sözleşmesi'ni imzalamıştır. Odessa Mimarlık Akademisi'nin  Eğitim süreci çok düzeyli sisteme göre yürütülmektedir.

Odessa Yapı ve Mimarlık Akademisi ,  Mimarlık Fakültesi , İnşaat Mühendisliği Fakültesi , Mühendislik ve Ekolojik Sistemler Fakültesi' Bina, Ekonomi ve İnşaat Yönetimi Fakültesi , Endüstriyel ve Konut İnşaatı Tasarımı Fakültesi , Hidro-teknik ve Taşımacılık gibi fakültelere sahiptir. Odessa Mimarlık Üniversitesi'nde günümüzde 585 öğretim görevlisi çalışmaktadır, bunlardan 87'si profesör ve Fen Bilimleri Doktorudur.Çalışan öğretim görevlileri aynı zamanda Devlet Uluslararası primleri Ödülü, Onursal Devlet Adamlarıdır.Günümüzde Odessa Mimarlık akademisinde 9000'den fazla öğrenci eğitim almaktadır.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Fiyatları 

                                                                                                                     Odessa Mimarlık Fakültesi   : 1700$

                                                                                                                     Odessa İnşaat Mühendisliği : 1600$ 

                                                                                                                     Kentsel Yapı Yönetimi           : 1500$

                                                                                                                     Arazi Yönetimi ve Kadarstro : 1500$ 

 

Belirtilen ücretler Senelik Okul harçları olup  Eğitim dili Rusça dır