Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi  Doğu ve Batı Avrupa'nın en eski Tıp Üniversitesilerinden biridir.Üniversite 1Eylül 1901  ‘de açılmış olup Sovyetler birliğinin dağılmasından sonra 1993’de  Odessa Devlet Tıp Üniversitesi adını almıştır. Üniversite Ukrayna milli eğitim bakanlığının en yüksek akreditasyon seviyesi olan 4. Akreditasyon düzeyine sahiptir. 1997 yılında Üniversite Milli Statusu kazanarak Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi adını almıştır.

 

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi Ukrayna'da Ulusal Statüsü Ukrayna Tıp Üniversitelerini alan ilk tıp üniversidir.Üniversite Tıp, Diş Hekimliği,Eczacılık, Eğitimleri vermekte olup Rusya, Ukrayna ve Avrupa'da en prestijli tıp üniversitelerinden biridir. Odessa Devlet Tıp Üniversitesi’nin bilim adamları Ukrayna Tıbbına büyük katkı sağlamışlardır.Üniversitenin tüm eğitim programları Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmiş ve onaylanmıştır. Odessa Tıp Üniversitesi tarafından mezun olan yabancı öğrencilere verilen dereceler ve diplomalar  , Ukrayna Sağlık Bakanlığı ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi diplomaları Tüm Avrupa Ülkeleri , Amerika , Kanada ve Türkiyede  tanınmaktadır.

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınır. Üniversite mezunlarının Lisansüstü uzmanlık eğitimlerini Avrupa , Amerika ve Türkiyede yapmalarının önünde Akredite olarak engel yoktur.Üniversite , Polonya Tıp Akademisi, Cambridge Üniversitesi, Virden Üniversitesi, Almanya Acil Tıp Kliniği, Belçika gibi eski SSCB'nin tüm dünyadaki birçok bilimsel kuruluşu ile ortak araştırmalar ve ortaklık ilişkileri yürütmektedir.

Odessa Tıp Üniversitesi, 1993 yılında İngilizce eğitimine başlamış ve Ukrayna, Rusya ve Doğu Avrupa'daki  tıp üniversiteleri arasında İngilizce eğitime ilk başlayan üniversite ünvanına sahiptir. Odessa Ulusal Tıp Üniversitesinin öğretim kadrosu 1000'den fazla doktora sahiptir. Bunların arasında 106 Profesör, 410 Doçent, 42 Akademisyen, 39 Bilim ödülü sahibi ve onurlandırıcısı akademisyene sahiptir.  Bu sayı , Ukrayna, eski SSCB ülkeleri ve tüm Avrupa ülkeleri genelinde Tıp Üniversitesi'nde çalışan en yüksek akademisyen sayısıdır.

 

Odessa Tıp Üniversitesi Fiyatları

Tip Fakültesi Ucretleri

Tıp lisans İngilizce Eğitim 3850 Dolar

Tıp lisans Rusça Eğitim 3200 Dolar

Dis Hekimliği Ucretleri

Diş hekimliği İngilizce Eğitim 4500 Dolar

Diş hekimliği Rusça Eğitim 3500 Dolar

Eczacılık Fakültesi

Lisans Rusça Eğitim 3500 Dolar

 

Odessa Tıp Üniversitesi online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 

  • Üniversitede eğitim dili rusça ve ingilizcedir. Öğrenciler üniversite bünyesinde bulunan yabancı dil hazırlık sınıflarına katılarak ilk sene Rusça yada İngilizce dil eğitimi almaktadır