Harkov Havacılık Üniversitesi

Harkov Havacılık Üniversitesi 

Ukrayna , havacılık ve uzay mühendisliğinin geliştirildiği ve üretildiği ve bu alanlarda yetenekli uzmanların eğitildiği dünyanın sayılı ülkeleriden biridir. Harko Ulusal Havacılık Üniversitesi bu tür uzmanları Havacılık ve uzay sanayii nde butür uzmanları yetiştiren Ukrayna eğitim kurumları arasında lider konumdadır.Harkov Ulusal Havacılık , '' Kharkiv Havacılık Üniversitesi '' 1930 yılında kurulmuştur. Üniversite ukraynada uçak mühendisliği ve biliminin gelişimi ile yakından ilişkilidir.

Kharkiv Havacılık Üniversitesi Avrupa yüksek hızlı uçak ile geri çekilebilir bir iniş takımı oluşturulmasının ve  turbojet motorunun tasarımının yaratılmasıyla ünlüdür. Su-27 uçağının motoru dahil olmak üzere birçok uçak motoru tasarımcısı olan A.M. Liulka üniversiteden mezun olup senelerce yine aynı üniversitede akademisyen olarak görev yapmıştır.

Kharkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi Institute Design Burean tarafından profesör IG Neman'ın gözetiminde geliştirdiği uçakların seri olarak uçak tesislerinde üretildiği ve yolcu havayollarında çalıştığı eşsiz bir yüksek öğrenim kurumudur.1977'den 1984'e kadar, Tasarımcı General OK Antonov, Harkov Havacılık Üniversitesi'nde uçak yapısı departmanını yönetmiştir.Üniversite sovyet rusya zamanında Üniversite 1980 yılında Lenin'in emriyle ödüllendirilmiştir

Varlığı süresince Harkov Havacılık Üniversitesi yaklaşık 70 bin mühendis yetiştirmiştir. Ukrayna havacılık alanında çalışan yüksek öğrenim uzmanlarının% 80'inden fazlası Harkiv Havacılık Enstitüsü mezunudur.

Üniversitede günümüzde yaklaşık 6700 öğrenci eğitim görmektedir; Üniversitede 650 akademisyen görev yapmaktadır. Bunların arasında 120 Profesör ve 180 doçent görev yapmaktadır.Üniversitenin öğretim üyeleri arasında ayrıca: 1 SSCB Devlet Lenin Ödülü sahibi, 7 SSCB Devlet Ödülü sahibi, 28 Ukrayna Devlet Ödülü sahibi, 11 SSCB Bakanlar Konseyi Ödülü sahibi bulunmaktadır.

Kharkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi "Kharkiv Havacılık Enstitüsü"  Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesidir; Küresel Dernek, Sanayi ve Havaalanı Teknolojisi Örgütü; Aynı zamanda Uluslararası Katalogda ve Ukrayna'nın Havacılık Ajansı yanı sıra Kharkiv şehir INTERVUZ yüksek öğretim kurumları Derneği'ne aittir.

 

Harkov Havacılık Üniversitesi Fiyatları 

Harkov Havacılık Üniversitesi'nde eğitim dili Rusça ve İngilizcedir . Üniversite bünyesinde yabancı öğrenciler için Rusça ve İngilizce hazırlık sınıfları mevcuttur. Hazırlık sınıfına katılan öğrenciler yabancı dil eğitimi yanısıra ek olarak matematik ve fizik dersleri ek ders olarak almakta böylelikle hazırlık bitiminden sonra fakülteye geçişlerinde derslerinde zorlanmaları minimize edilmektedir.

 

                                                                               

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz

 

Harkov Havacılık Üniversitesi Fiyatları 

Kharkiv Havacılık ve Uçak Mühendisliği Üniversitesinde öğrenciler  Uçak Mühendisliği , Helikopter Mühendisliği , Robotik sistemler mühendisliği , Roket motorları mühendisliği , yazılım ve bilgisayar mühendisliği alanlarında rusça yada ingilizce dillerinde eğitim alabilirler .  Eğitim ücretleri bölümlere ve eğitim alınan dile göre değişmekte olup Rusça dilinde eğitim 2000 - 2500$  arası  İngilizce dilinde eğitim 2500$ - 2900$ arasında değişmektedir.

 

Havacılık Üniversitesi bölümleri fiyatları

 

Harkov Havacılık Üniversitesinde Öğrenciler eğitimleri ister ingilizce ister Rusça dilinde alabilirler. Öğrenciler Eğitimleri öncesinde Rusça yada İngilizce Hazırlık sınıfı eğitimi almalıdır.

 Uçak Mühendisliği Rusça           2500$

Uçak Mühendisliği İngilizce         2900$

Bilgisayar Mühendisliği Rusça     2000$

Bilgisayar Mühendisliği İngilizce  2200$


Harkov Havacılık Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı Herşey dahil 3500$ / İngilizce Hazırlık Sınıfı Herşey Dahil 3700$  

Fiyatlara Dahil Olanlar : Hazırlık Sınıfı Eğitimi , 10 Ay süreli Konaklama (Devlet Yurdu) , Öğrenci Vizesi , Uçak Bileti,  Danışmanlık ,  Evrak Çeviri ve Noter işlemleri , Oturum , Senelik Sağlık Sigortası ,Havalimanı Karşılama – Yurt ve Üniversite Kayıtları Eğitim Süresince Acil Durumlarda Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog Buradan cihazınıza indirebilirsiniz