Al Farabi Üniversite

Kazakistan Almaty Şehri 

Eski Adı ile Alma –ta 2.5 milyon nüfusa sahip kazakistanın en gelişmiş şehridir.Kazakistan Cumhuriyetinin eski başkenti olan Alma-ta ( Almaty ) günümüzde alışveriş merkezleri , başdöndüren yüksek mimari yapıları , restorantları ve kültürtesisleri ile Orta Asyanın en kozmopolit şehridir.

1991 yılında Kazakistan’nın Sovyetler birliğinden ayrılıp bağımsızlığını kazanması ile Almaty hızlı bir değişim ve gelişim göstermiştir 1997 yılında başkentin Astana’ya taşınması ile birlikte Almaty ülkenin ticaret ve kültür merkezi haline gelmiştir. Almaty ‘da Para birimi olarak Kazak Tenge si kullanılmakta olup , Resmi Dili Rusçadır .

İkinci dil olarak kazakça da kullanılmaktadır. Kazakistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşları 30 gün süre ile vizesiz seyahat edebilirler. Öğrenci olarak gidecek kişiler Öğrenci vizesi almak zorundadır.

 

Al Farabi Üniversitesi Fİyat Listesi buradan  cihazınıza  indirebilirsiniz

 

Al Farabi Devlet Üniversitesi 

Al-Farabi Üniversitesi, devlet sertifikasyonunu ilk kez kazanan ve tüm uzmanlık alanlarında ve her seviyede akademik etkinlik yapma hakkı olan Kazakistan Cumhuriyeti yüksek öğretim sisteminin önde gelen kuruluşudur.Al Farabi Üniversitesi Önde gelen sıralama örgütleri içerisinde 2021 Yılında Dünya Genelindeki üniversiteler arasında 165.Sırada yeralmıştır.

  • Al Farabi Üniversitesi Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ödülünün ülkenin tarihinde "Kalite alanında başarı ödülüne

layık görülen ilk Kazakistan üniversitesidir.

  • Al Farabi Milli Üniversitesi Kalite ve hizmet alanındaki Uluslararası Üniversiteler Birliği ve Avrasya Üniversiteler Birliğinin kurucu üyesidir.Kazakistan'ın ve Bologna'daki Büyük Üniversiteler Bildirgesi'ni imzalayan Orta Asya ülkelerinin ilk üniversitesidir.
  • Al Farabi Üniversitesi'nde 14 fakülte, 63 bölümün, 20 bilimsel araştırma enstitü ve merkezinin, 1 teknopark, 2000'den fazla profesör, görev yapmaktadır. çalışıyor. Ortak uluslararası eğitim programları öğrenci değişim programları ve staj konularında dünyanın en büyük 418 uluslararası üniversitesiyle işbirliği yapmaktadır.

 

 Al Farabi Üniversitesi fiyatları

Al Farabi Üniversitesi ücretleri Lisans bölümleri Mühendislik fakültesi Fiyatları senelik  2800-3200$ arasında  değişmektedir  . Y.lisans bölümleri  senelik  3500-4000$ arasında  değişmektedir . eğitim dili  rusça ,kazakça yada ingilizce dir.

Al Farabi Üniversitesi Tıp Fakültesi  fiyatları  Senelik  3500 - 3700 dolar  arasında  değişmektedir  Diş Hekimliği fakültesi  fiyatları  senelik  3700-3900 dolar  arasında  değişmektedir

Al Farabi Üniversitesi  öğrenci yurdu ücretleri Senelik  350-400 dolar  arasında  değişmektedir.

 

Detaylı Fiyat Listesi  online  eğitim katalogumuzu cihazınıza buradan indirebilirsiniz 

 

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi Öğrenci Yurdu Konaklama 

 

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi Hazırlık Sınıfı Paket Programına yurt konaklaması dahil değildir. Üniversitenin Yurtları Fiyatları Senelik 300$ – 600$ arasında değişmektedir

4 kişilik oda senelik kişibaşı 300 $ - 3 kişilik oda kişibaşı senelik 450$ - 2 kişilik oda kişibaşı senelik 600 dolar  Yurt ödemeleri senelik peşin yapılmaktadır. Yurtlar Üniversite kampüsüne 5 dk - 15 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır 

 

Al Farabi Üniversitesi Uluslar Arası İşbirlikleri

Günümüzde Üniversitenin,  16 Fakültede  Eğitim alan  okuyan 29.000'den fazla öğrencisi bulunmaktadır. , Sağlık Bilimleri Mühendislik, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler. Üniversite dünyanın dört bir yanından önde gelen üniversiteler ile yakın ilişkiler sürdürmektedir. Al Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi, Hint-ABD Mühendislik Eğitimi İşbirliği'ne katılmıştır. MDP / Global Classroom, 2011 yılında Columbia Üniversitesi'nin desteği ile başlatılmıştır. 

 

Üniversite, aşağıdaki uluslararası organizasyonların bir üyesidir:

Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Mühendislik Eğitimi Topluluğu, Uluslararası Akademik Tecrübe ve Mükemmeliyete İlişkin Teknik Deneyim ve Uluslararası Gözlemevi için Öğrenci Değişimi. 

Al Farabi Üniversitesi nde Her yıl, John Forbes Nash, Finn E. Kydland, Roger D. Kornberg, Christopher Pissarides ve Murray Gell-Mann gibi Nobel Ödülü'nü kazanan dünyaca ünlü akademisyenler, Al-Farabi KazNU öğrencileri önünde dersler veriyorlar. 20 farklı ülkeden 500'den fazla uluslararası profesör üniversitede ders veriyor. Üniversite, aynı zamanda sadece İngilizce olarak verilen programlar sunmaktadır. Uluslararası öğrencilere Kazak ve Rusça dersleri için fırsat sağlar. 

 

Al Farabi Üniversitesi  2021 dünya sıralamasında  165. sırada bulunmaktadır.