Türkçe
English

Ukrayna Harkov Havacılık Üniversitesi

Ukrayna Harkov Havacılık Üniversitesi 

 

1930 yılında kurulan Harkov Ulusal havacılık üniversitesi olan üniversite, 1941'den 1998'e kadar birçok dönüşüme tanık olmuş ve  1989 'da bugünkü adı olan ″ Kharkov Havacılık Enstitüsü ″ adını almıştır. Bu kurum, Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından en yüksek seviye olan 4. seviye ile akredite edilmiştir. Ukrayna Harkov Havacılık Üniversitesi dünya çapında tanınmaktadır. Bu kurumlar, uçakların Institute Design Bureau'da geliştirildiği harika ve özel bir yüksek öğretim üniversitesidir. Bu fakülte Bologna eğitim sürecine bağlıdır, bu nedenle akademik derecelerinizi lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde almak mümkündür. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora bölümlerinde olduğu gibi bu üniversitede her derecede bir çok bölüm bulabilirsiniz.

Kharkiv Havacılık Üniversitesi ,  füze ve uzay kompleksleri ile ilgilenen Roket Mühendisliği Lisans bölümü yabancı öğrenci kabul etmektedir. Fakültede  teorik fizik, bilgi teorisi, kimya, havacılık malzeme bilimi, mühendislik ve bilgisayar grafikleri, teorik mekanik ve mekanizmalar ve makineler teorisi gibi konular işlenmektedir. Üniversitede roketlerin ve uydular gibi diğer insan yapımı uzay varlıklarının oluşumu ve işleyişi hakkında tam bilgi öğretilir.

Roket mühendisliği eğitiminin verildiği üniversitelerinin en iyileri arasında sayılan Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi'nde Ukrayna'da öğrenilebilir. Üniversitede ingilizce ve ukraynaca dillerinde eğitim öğretim faliyetleri yürütülmektedir.

Üniversitede Lisans eğitim süresi  4 senedir. Harkov Havacılık Üniversitesi özellikle Aviyonik bölümü , Uçak Motorları ve tribünler , Enerji Santralleri  bölümlerinde ön plana çıkmaktadır.Üniversitede Uçak ve Helikopter Teknolojisi ve içinde bulabileceğiniz diğer birçok uzmanlık alanı bulunmaktadır.  Uçak ve Motorların Bakım ve Onarım mühendisliği veya Bilgisayarla Bütünleşik Teknolojik Süreçler ve İmalat gibi en iyi uzmanlık alanlarında diploma sahini olmanın  almanın en iyi yolu Harkov Havacılık Üniversitesinden geçmektedir. Üniversitede eğitim öğretim dili ukraynaca ve ingilizce olup ,  yabancı öğrenciler genellikle ingilizce eğitim almayı tercih etmektedirler.

Ukrayna harkov üniversiteleri fiyat bilgisi için online katalogumuzu buradan cihazınıza indirebilirsiniz