Türkçe
English

Kanada dil okulu

 

 

Kanada Dil Okulları Hakkında 

Kanada'nın dil okulları, ingilizce veya fransızca öğrenmek ve eşsiz bir ülkede yaşamak için en iyi yerlerdir. Ne de olsa Kanada, insanlarımızın çeşitliliği,ingiliz ve fransız ikili kimliği, doğal güzellikleri ve parkları,mükemmel akademik standartları ile dünyaca ünlüdür.Kanada dil okulları size yüksek kaliteli eğitim vererek tutarlı standartlar sunar.İster Kanada'nın atlantik kıyısı'nda, ister batı kıyısı'nda veya ikisi arasında herhangi bir yerde eğitim almayı tercih edin,dil okulu kalite güvenceleri sayesinde deneyiminiz olumlu olacaktır.

 

Dil okulu seçenekleri ve fırsatları

Kanada'da dil öğrenmek söz konusu olduğunda uluslararası öğrencilerin birçok seçeneği vardır.Kanada'da çalışırken ingilizce öğrenebilir veya bir Kanada üniversite veya kolej programına girmenize yardımcı olacak dil kursları alabilirsiniz.Ayrıca İngilizce öğrenmek ve kendi ülkenizde rekabet avantajı elde etmek isteyebilirsiniz.

Dil eğitimi için Kanada'ya gittiğinizde şunları bekleyebilirsiniz:

 • Odaklanmış bir yaklaşım
 • Sonuçları garanti eden yüksek kaliteli öğretim
 • İngilizce öğrenmek için, böylece Kanada'da okuyabilir veya yaşayabilirsiniz

Kanada'nın dil okulları ülke genelinde mevcuttur.Bu, fransızca konuşanlar arasında yaşadığınız bir yerde fransızca öğrenebileceğiniz anlamına gelir.İngilizce öğrenmek istiyorsanız da aynı şey geçerlidir.

 

Kanada Akredite Dil Okulları

Kendiniz veya çocuğunuz için doğru dil okulunu ararken,Languages Canada tarafından akredite edilmiş dil okullarını arayın.Bu akreditasyon,okulların uluslararası kabul görmüş kalite güvence standartlarını takip ettiği anlamına gelir.Languages Canada,Kanada genelinde 225'den fazla dil okulunun bulunduğu bir dizine sahiptir .

Languages Canada akreditasyonu aşağıdakilere dayanmaktadır:

 • Öğrenci servisi
 • Öğretim Üyesi
 • Çalışma programı (müfredat)  
 • Pazarlama, tanıtım ve yönetim
 • Öğrenci kabulleri

Kanada Dil okullarının sunduğu program türleri şunları içerir:

 • İngilizce veya fransızca test hazırlık (ortak testler şunlardır Cael , IELTS , TOEFL , TEF Kanada veya TCF
 • Yaz kampları
 • İş veya teknik ingilizce ve fransızca
 • Kolej veya üniversiteye hazırlanmak için dil eğitimi
 • Dil okulu ile bütünleşik işe yerleştirme ve çalışma programları 
 • İngilizce öğretmeni yetiştirme programları (yaygın programlar arasında CELTA , TESL, TESOL veya CEFLE)
 • İngilizce eğitim veren kolejler ve üniversiteler sizlerden ingilizce yeterlilik için ; yabancı dil testi (TOEFL), uluslararası ingilizce dili test sistemi (IELTS) veya Kanada akademik ingilizce dil değerlendirmesi (CAEL) yeterliilik puanları isteyebilir.
 • Fransızca eğitim veren kolejler ve üniversiteler, öğrencileri bireysel olarak değerlendirir.Belirli bir üniversitenin veya kolejin ne gerektirdiğini öğrenmek için, katılmak istediğiniz okuldaki öğrenci işleri daire Başkanlığı ile görüşmelisiniz.

 ILAC Kanada Dil Okulları  Hakkında 

Ilac dil okulları,Kanada'daki eğitim endüstrisindeki okulları denetlemek için atanan kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir. Tanınmış endüstri kuruluşları tarafından akreditasyonumuz,öğrencilerin haklarının korunmasına yardımcı olur.Dil Okulu ekibi 40'tan fazla dil konuşur ve Kanada'da mümkün olan en iyi deneyimi yaşamanızı sağlar.Öğretmenleri TESOL eğitimlidir ve üniversite diplomalarına sahiptir. Kanada'da ikinci dil olarak ingilizce öğretme konusunda yılların deneyimine sahiptirler.

Ilac Kanada Dil Okulları UNESCO'ya göre dünyada yaşanabilecek en iyi şehirlerden ikisi olan Toronto ve Vancouver'da modern,butik tarzı tesislere sahiptir.Kurumsal Sosyal Sorumluluk,kuruluşundan bu yana,eğitim yoluyla küresel barışı teşvik eden çok sayıda hayırsever çabayı desteklemiştir.75'ten fazla ülkeden gelen öğrencileri ağırlayarak, onu ingilizce öğrenmek için dünyanın en çeşitli okullarından biri haline getirir.İlac ile ömür boyu sürecek arkadaşlar ve gerçekten küresel bağlantılar kuracaksınız.

 

Kanada Dil Okulu + Çalışma Programları  buradan cihazınıza  indirebilirsiniz 

 CLLC Kanada Dil Okulları hakkında

CLLC Kanada dil okulları Ottowa ve Toronto da bulunmaktadır.2004 senesinde  kurulan CLLC dil okulları ekonomik dil programları ile öne çıkmaktadır. Her yeni gelen öğrenci,kendilerine sunulan her şeyi öğrenmekle dolu dolu bir sabahın tadını çıkarır.Günlük programlar, etkinlikler,ulaşım ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılar verilmektedir.CLLC'nin aktivite programı, eğlenceli ve rahat bir ortamda İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olur ve faaliyetleri haftada 7 gün gerçekleştirilir. 

CLLC'de aile yanında,yurtta veya kendi başınıza yaşama seçeneğine sahipsiniz.CLLC'nin aile yanı personeli,Toronto veya Ottowa da konaklamanızı sağlamak için her seçeneği keşfetmenize yardımcı olabilir. 

Sunulan Programlar ve içerikleri 

CLLC Genel İngilizce

Kanada Dil Okulları nın esnek Genel İngilizce Programı öğrencilere, haftada 25 saatlik ingilizce eğitim imkânı sunar . Genel ingilizce Programı öğrencilerin bireysel öğrenme haftalık seviye atlama ve mezuniyet olanağı ile esnek kurs programları sunmaktadır.

CLLC Final 45 Programı 

CLLC’nin özel programı olan final 45,öğrencilere kendi ihtiyaçlarına göre program belirleme olanağı vermektedir.CLLC Dil okulu programına öğrenciler, bireyselleştirilmiş eğitim planlarını kendi  ihtiyaçları doğrultusunda düzenleme fırsatına sahip olurlar.Her final 45 konu başlığı iki hafta sürmektedir.2 Hafta boyunca her öğrenci farklı konularda İngilizcesini geliştirme şansı elde etmektedir.Öğrenciler ister eksiklik duydukları bir alanlarda ( yazma - okuma - konuşma, dinleme vb), isterlerse de ilgi duydukları alanda ( işletme, edebiyat, futbol, fotoğrafçılık, film yapımı vb) ücretsiz seçmeli derslerimize katılabilir ve ingilizce kelime haznelerini farklı alanlarda geliştirme fırsatı elde ederler.

 

 

 

CLLC Kanada Yaz Okulu

CLLC yaz okulu programı, ingilizcesini ilerletirken, dünyanın farklı ülkelerinden yeni arkadaşlar edinmek için birerbirdir.Kanada dil okulu yaz kampı farklı yerler ve kültürler tanımak unutulmaz bir yaz tatili geçirmek isteyen 15-18 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmıştır .

Kanada dil eğitimi programlarına katılan öğrenciler Kanada’nın en heyecan verici 3 şehrinden birini seçebilir:Halifax,Ottawa ve Toronto.Her şehirde dil okulu bulunmakta olup yaz ve kış tatilleri boyunca öğrencilere unutulmaz bir macera ve sosyal aktivite olanağını, güvenilir ve eğitim ile birlikte sunmaktadır.

 

Kanada Dil Okulu ve Sertifika  Programları Katalogu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz

  

 Kanada'da Yaşam 


Kanada Toronto Hakkında : Toronto,Kanada'nın en büyük şehridir ve 2,9 milyonluk nüfusuyla Kuzey Amerika'nın en kalabalık beşinci belediyesidir.Genellikle GTA olarak adlandırılan Greater Toronto Bölgesi, 6 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır.Toronto'nun sloganı“Gücümüz Çeşitliliktir''.Dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olarak bilinen Toronto, geniş kültür,dil,yemek ve sanat yelpazesiyle övünür.Nüfusunun neredeyse yarısı göçmendir.Toronto 'da  çok  sayıda ingilizce dil okulları bulunmaktadır. 

 

Toronto, Güney Ontario'nun 'Altın Nal'ında bulunur: 8 milyon insan – Kanada'nın toplam nüfusunun dörtte birinden fazlası bu yoğun nüfuslu bölgede yaşıyor.Şehir, büyük ölçüde düz bir arazide yer alır ve çok az tepe vardır.İklimi Great Lakes konumu tarafından kısmen ılıman olmasına rağmen yazları biraz daha sıcak ve kışları oldukça soğuk olan Bordeaux ve Christchurch'ten daha aşırıdır.

Forbes Magazine,“dünyanın ekonomik olarak en güçlü şehirleri”ni takip etmiş ve Toronto'yu ilk on listesine dahil etmiştir.Forbes'a göre, Toronto gibi güçlü şehirler,ekonomilerinin büyüklüğü,öngörülen gelecekteki refahları,yaşam maliyetleri ve yaşam kaliteleri nedeniyle yatırım çekiyor.Forbes, Toronto'yu dünyanın en zengin ülkelerinden birinin ekonomik kalbinde yer alan ve 2020'ye kadar uğuldamaya devam etmesi öngörülen bir yer olarak tanımlamaktadır.

Forbes tarafından belirlenen diğer ekonomik açıdan en güçlü on şehir Londra,Hong Kong,New York,Tokyo,Chicago,Seul,Paris,Los Angeles ve Şanghay olmuştur.Toronto,kanadanın bankacılık/finansal sermayesi ve ana borsası toronto menkul kıymetler borsası'nın evidir.

 

Kanada Vancouver Hakkında:Vancouver iklimi,Kanada standartlarına göre inanılmaz derecede ılımandır; kışları kolayca Kanada'nın büyük şehirlerinin en sıcak olanıdır. Ilıman kışlar, ılıman Pasifik Okyanusu ve kıtanın geri kalanından gelen soğuk kış havasını engelleyen Rocky Dağları'nın birleşik etkilerinin bir sonucudur.Vancouver'a yılda ortalama on bir gün kar yağar ve nadiren birkaç santimetreden fazla derinliğe ulaşır.Yazlar kuru, güneşli ve oldukça sıcaktır. 

Forbes'a göre, Vancouver dünyanın en temiz onuncu şehridir.Karşılaştırmalar genellikle Vancouver ve Toronto arasında yapılır.Genel olarak,Vancouver daha rahat bir his ileToronto'dan daha az telaşlı olarak karşımıza çıkmaktadır.Vancouver,Kanada'ya ilk defa  gelen turistik amaç ile gelenler için aynı zamanda Vancouver  dil kursları sertifika programları katılımcıları için biçilmiş kaftandır.Ticari olarak Toronto'dan daha beyaz yakalı, hizmet odaklı, daha az endüstriyel bir havası mevcuttur.

 

Kanada'da Konaklama Seçenekleri ve Maliyetler

 

Kanada'da Paylaşımlı daire konaklama

Konaklamanızı planlarken ilk yapmanız gereken, konaklama için aylık ne kadar bütçenizi planlamalısınız. Ortalama kira fiyatları, Kanada'nın en büyük şehirlerinde (örneğin, Vancouver, Toronto ve Montreal) daha yüksek olma eğilimindedir. Kiralama fiyatlandırması için iyi bir başlangıç noktası , ortak bir konaklama ortamı sağlayan paylaşımlı dairelerde oda kiralamaktır. (apartman, ev veya öğrenci yurdu) büyük şehirlerde fiyatlar oda başına aylık 600 CAD ile 1.000 CAD arasındadır.

 

Kanada'da Aile yanı konaklama

Aile yanında konaklama, bir öğrencinin ev sahibi bir aile ile birlikte yaşayabileceği farklı bir kampüs dışı kiralama türü olup kanada'ya dil eğitimi yada sertifika programları için gelen öğrencilerin ilk tercihidir.Tipik olarak günde 2-3 öğün yemek verilir ve ev sahibi ailenizin sizi şehri tanıtmasını ve okuldan uzaktayken kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamasını aynı zamanda ingilizce dil becerilerinizi geliştirme konusunda yararlı bulabilirsiniz.Aile yanında konaklayarak yemek pişirme ve temizlik konularında vakit harcamayacağınızdan ötürü eğitiminiz için daha fazla zamanınız olacaktır.
kanadalı ev sahibi aileler için belirli kriterlere sahiptir.Böylece yerleşiminizde kendinizi güvende hissedebilir ve istediğiniz zaman yardım alabilirsiniz.
Kanada'da bir aile yanında konaklamanın maliyeti kaç öğün yemek dahil edildiğine bağlı olarak aylık 800 ila 1000 kanada doları arasında olacaktır.

 

Kanada'da Üniversite Kampüs içi konaklama

Sekiz aylık bir kampüste konaklama ve yemek planınız varsa 1 öğün yemek dahil size 7.000 CAD ( St. Francis Xavier gibi daha küçük üniversiteler ) ile 14.000 CAD ( British Columbia Üniversitesi ) veya 16.000 CAD ( Toronto Üniversitesi ) arasında maliyetler çıkmaktadır. Kampüs içi konaklama maliyetini teyit etmek için eğitim için kabul aldığınız üniversite ile iletişime geçebilir ve teyit edebilirisiniz. Kanada üniversitelerinde kampüs içi konaklamalar tek kişilik studyo dairelerden oluşmaktadır.
Kanada Üniversiteleri konut fiyatları ilk bakışta biraz yüksek görünsede fiyatlara elektrik su ısıma , genel alanların temizlik ve bakım ücretlerinin çoğunun bu fiyata dahil olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca kampüste yaşayarak okula gidip gelme süresinden ve maliyetinden tasarruf edeceksiniz.Kanada Üniversiteleri konut fiyatları ilk bakışta biraz yüksek görünsede fiyatlara elektrik su ısıma , genel alanların temizlik ve bakım ücretlerinin çoğunun bu fiyata dahil olduğunu unutmamalısınız.Ayrıca kampüste yaşayarak okula gidip gelme süresinden ve maliyetinden tasarruf edeceksiniz.
Kanada Uluslararası üniversite öğrenciler için kampüs içi konaklamanın faydaları : dersliklere yakın sınıflara yakın , kampüs içi olanaklara yakın (kütüphaneler, spor salonları vb.)Konsantre uluslararası öğrenci topluluğu , ortalama kiralama fiyatına kamu hizmetleri ve 1 öğün yiyecek dahil olması

 Kanada Dil Okulları Çalışma izni 

Kanada dil okulu programlarına katılan öğrenciler için hükümet çalışma izni vermemektedir.Fakat özel amaçlı Sertifika ve Staj programları ile alacağınız kanada öğrenci vizesi süresince herdaim çalışma izniniz olacaktır.

Örneğin 40 haftadan 110 haftaya kadar olan özel amaçlı programlarda çalışma izniniz mevcuttur.Satış pazarlama yada hemşirelik veya turizm otelcilik sertifika programlarına katılan öğrenciler kanada'ya ayak bastıkları günden itibaren çalışma iznine sahiptirler.Detaylı bilgi için sertifika programları sayfamızı inceleyebilirsiniz:Kanada Sertifika ve Çalışma programları

Kanada'da üniversite,meslek yüksek okulu ( college),yüksek lisans gibi programlarda çalışma izni vardır.Detaylı bilgi almak İçin:Kanada Üniversite Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

 

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada dil okullarında ingilizce eğitim almak için gidecek öğrencilerin Ülkeye girişten önce henüz türkiyede iken Kanada dil okulu vizesi sahibi olması gerekmektedir. Dil Kursu vizeler içinde Kısa veya uzun süreli eğitim alacak öğrenciler için iki farklı vize türü mevcuttur.

Kısa Süreli Kanada Dil Kursu Vizesi: 6 ay veya daha kısa süreli eğitim alacak olan öğrencilere verilen vize türüdür.Bu vize Kanada'ya vardıktan sonra uzatılamaz. Planladığınız  eğitim bittikten sonra  uzatmak  yada  başka bir eğitime  katılmak  isterseniz Kanada ülkesinden ayrılıp daimi ikamet ettiğiniz ülkeye dönmeli ve tekrar kanada  vizesine  başvurmanız gerekmektedir.

Uzun Süreli Kanada Öğrenci Vizesi : Eğer alacağınız Eğitim süresi 6 ay üzeri ise sertifika programı , özel kolej yada üniversite programlarına  katılıyorsanız vize alırken çalışma izni formuda  doldurulmalı ve uzun süreli eğitim harcı ödenmelidir.Uzun süreli 60-110 hafta arası sertifika&Staj programı için gidenlere çalışma izni hakkıda dahil olan uzun süreli öğrenci vizesi  verilmektedir. Kanada Co-Op Work and Study Programları

Kısa adı ile CO-OP olarak anılan Kanada iş eğitimi sertifika & çalışma programlarını tanıyalım;amacınız Kanada’da eğitimle bağlantılı olarak iş deneyimi kazanmak ve eğitim alırken yaşam masraflarınızı karşılamak ise CO-OP programları size göre olabilir.Burada sizlere Kanada’daki özel kolejlerin düzenledikleri çalışma izinli sertifika programlarını ve uluslararası bir öğrenci olarak merak ettiklerinizi size  açıklamaya çalışacağız.

Okumaya devam edin ve ayrıntılara odaklanın

Kanada work and study programları,ülkede dil ve sertika eğitimi alırken yaşam masraflarınızı karşılayabileceğiniz ve kısa yoldan çalışma hayatını deneyimleyebileceğiniz programlardır.Kanada’ya çalışma izinli olarak gitmek için en iyi ve ekonomik yollardan biri Co-op olarak adlandırılan work and study kanada programlarıdır.

Co-op programları kanada eğitim sisteminde popüler bir uygulamalı öğrenme yaklaşımıdır.Kanada work and study programları,iş başında deneyim kazanmanıza ve eğitiminiz sırasında ilgili ağlar oluşturmaya başlamanıza yardımcı olmak için akademik çalışma koşullarını maaşlı çalışma koşullarıyla birleştirir.Batı akdeniz yurtdışı eğitim kanada work and study co-op öğrencileri, kapsamlı işveren ağımız ve ilgili işletme, konaklama veya dijital pazarlama yerleşimlerini garantili olarak bulmalarına yardımcı olmak için deneyimli kooperatif danışmanlık ekibimizden benzersiz desteğe erişir!