Malta dil okulu

 

Malta'da İngilizce Öğrenmenin Faydaları

İngilizce dil kursu için Malta'ya gitmeyi düşünüyorsunuz ? Malta, dünyanın her yerinden İngilizce öğrenenler için en iyi yerlerden biridir ve bunun birçok nedenleri vardır. Kumlu plajları, berrak suları ve dost canlısı Malta atmosferi, Avrupa'nın her yerinden insanları Malta'ya çekmektedir.
Ama bunun ötesinde bir sebep için geliyorlar – İngilizce öğrenmek için. Malta dışındaki insanlar genellikle Malta'ya gelmenin İngiltere'ye gitmek kadar faydalı olup olmadığını merak eder. Ancak varır varmaz, Malta'da İngilizce konuşmanın İngiltere'ye gitmiş olmaları kadar faydalı olduğunu fark ederler. Çoğu insanın akıcı bir şekilde iki dilli olduğu gerçekten uluslararası bir ülke olarak, İngilizce konuşmak basit günlük iletişimde önemlidir.

Malta, öğrencilere çeşitli sosyal durumlarda İngilizce konuşmak zorunda oldukları gerçekten sürükleyici bir deneyim sunar. Bu ek bir avantajdır. Malta'nın kumlu plajlarının tadını çıkarırken veya Malta'nın çeşitli tarihi mekanlarından birini ziyaret ederken anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce konuşma fırsatınız mevcuttur. Bu, sınıf ortamının formalitesini bozar ve anadili İngilizce olan biriyle İngilizce konuşurken eğlenmeye konsantre olabilirsiniz!

 

Malta'da Dil Okulu Seçmek 

Ev sahibi bir ailenin yanında kalıyorsanız, anadili ingilizce olan sıcak bir atmosfere girebilir ve onlarla akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bu doğal, samimi atmosfer ve tamamen sürükleyici ortam, her yıl binlerce insanın birçok dil okulundan birinde okumak için Malta'ya gelmesinin başlıca nedenlerinden biridir.
Ancak, bir dil okulu seçmek genellikle göründüğünden daha çok daha önemlidir.Dil okulu seçerken öğrencilerin aşşağıdaki kriterlere dikkat etmesi  gereklidir;

 • İyi bir seviye ve başarı yapısına sahip bir okul; Avrupa Ortak Referans Çerçevesini (CEFR) takip eden ve öğrencilerin ilerlemesini düzenli olarak değerlendiren okullar bunun iyi bir işaretidir. Mülakat, sınıf katılımı ve ihtiyaç analizi yoluyla öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak; öğrenciler sürekli olarak değerlendirilir ve seviyeleri uygun şekilde ayarlanır. Dil okulu öğrencilere kısa bir süreliğine Malta'da olsalar bile gelişmek için harika bir fırsat vermek için özenle geliştirilmiş bir sisteme sahiptir.
 • Bir dil okulunun bu öğrenci-öğretmen iletişimini dersler dışında Valletta'ya gitmek veya sadece yerel karaokeye gitmek gibi kültürel ve sosyal etkinlikler aracılığıyla aktif olarak teşvik etmesi de bir avantajdır. Öğretmenler öğrencileri sürekli İngilizce konuşmaya teşvik etmelidir.
 • Profesyonel öğretmenler de ilerlemenin anahtarıdır. Seçilen dil okulu uluslararası kabul görmüş Cambridge Üniversitesi (CELTA) düzeyinde veya eşdeğerinde eğitim almış ve çok çeşitli öğrencilere İngilizce öğretme deneyimine sahip öğretmen kadroları olmalıdır.

 

Maltada Dil Okulu

Malta adası 3 takımadadan oluşmakta olup adada 50'den fazla dil okulu bulunmaktadır. kaliteli dil okullarının bulunması , ana dili İngilizce olan bir ülke olması ve diğer ingilizce konuşulan ülkelere göre kurs maliyetinin düşük olması sebeplerinden dolayı Malta dil okulları sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Malta'da Yaşam

Malta’da yaşam giderleri de ana dili İngilizce olan diğer ülkeler ile  ( ingiltere- kanada-amerika ) kıyaslandığında daha uygundur. Ayrıca  Maltadaki dil kursları nınkaliteleri devlet tarafından denetlenerek garanti altına alınmaktadır. Maltada yaşam maliyeti beklentilerinize ve yaşam standartlarınıza bağlı olarak değişmekle birlikte aylık gıda maliyeti olarak 300 Euro gibi bir bütçe yeterli olmaktadır.Malta 200 yıla yakın bir süre ingiliz sömürgesi altında kalmıştır Resmi dil ingilizce ilan edilmiştir. Maltada trafik ingilterede olduğu gibi soldan akmaktadır.Ülkede Arap - ingiliz - italyan tarihi ve mutfaklarını görebilirsiniz.
 
 
 

Maltada Dil Eğitimi Serüvenine Hazırlanın

Maltada dil Eğitimi yanısıra deniz - kum - güneşdende faydalanabilir,unutamayacağınız bir yaz tatili yaşayabilirsiniz. Kendinizi ortaçağ döneminde hissedeceğiniz malta serüvenine hazırlayın .Maltaya İstanbul Atatürk havalimanından yapacağınız 2 saatlik yolculuk ile ulaşabilirsiniz.Ülkeye indiğinizde kendinizi tarihte yolculuk yapmış gibi hissedecek Maltadaki tarihi eserlerin ve yapıların özenle korunduğuna şahit olacaksınız.
 

 

Malta dil Okulları

Malta dil okulları nın sunduğu Alternatif paket programlar ile uygun fiyatlarla Malta’da dil eğitimi almanız mümkündür. Herşey dahil 4-6-8-12 hafta süreli ingilizce eğitim paketleri ile ekonomik olarak Maltada dil okulu programlarına katılabilirsiniz.Kış dönemlerinde Maltada Türk öğrenci sayısının da az olmasını fırsata çevirebilir ve  en uygun fiyatlarla Malta’da dil eğitimi alabilir ve Malta’ya ait farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Malta’da dil eğitimi almak, son yıllarda yurtdışında İngilizce dil öğrenmek isteyen öğrenciler arasında sıkça tercih edilen programlardan biridir. Malta ,  İngilizce dil eğitimini tatil ile  birleştiren konseptine 2019 senesinde part-time çalışma iznide ekleyerek Malta'da ingilizce öğrenmeyi oldukça cazip hale getirmiştir.

Malta Eğitim Bakanlığı 2019 senesinde aldığı bu karar ile Avrupa Birliği dışından gelen öğrencileri kalış sürelerini daha da uzun tutmaları için teşvik etmiş ve ekonomik anlamda destek sağlamıştır.

Malta Eğitim Bakanlığı Malta dil okulları federasyonu FELTOM’un da desteği ile 2019 senesinde Malta öğrenci vizesi politikasında değişikliğe giderek AB vatandaşı olmayan ülkelerden gelen öğrencilere Malta’da part-time çalışma izni vermeye başlamıştır.

Malta öğrenci vizesi ile çalışma izni için gerekli çalışmalar bitmiş ve karaname yürürlüğe girmiştir. Malta öğrenci vizeleri ile iş imkanı, Malta’da eğitim alan öğrenciler için çok güzel imkanlar yaratacak ve giderlerinin büyük kısmını karşılamalarına imkan tanıyacaktır.

 Malta’da çalışma iznine onay veren yeni eğitim yönetmeliğinin getirdiği değişiklikler şöyledir :

 • Malta’da 90 gün(12 hafta) veya üzerinde eğitim almak koşulu ile öğrenciler çalışma izninden faydalanabilecektir.
 • Malta’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin yeni çalışma izni avantajı ile C vizesinden D vizesine yani ulusal vizeye yöneleceği öngörülmektedir.
 • Malta’nın konsolosluk görevi veya vize ofisi tarafından temsil edilmediği durumlarda, öğrenciler elçiliklere şahsen başvurma gereği duymadan posta ile vize başvurusu yapabilecekler
 • Malta'da dil Kursu programlarına katılan  öğrenciler için haftada 20 saatlik part-time çalışma müsadesi 90 günün üzerindeki kayıtlar için ve ilk 90 gününü tamamladıktan sonraki süre için geçerli olacaktır.Örneğin , 6 aylık malta dil okulu larına yaptığınız kurs kaydında, malta’daki dil eğitiminizin 3. ayından sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. 

 

Maltada Ekonomi

Malta Avrupa birliği ile işbirliği içerisinde olmasından dolayı turizm, ilaç ve hizmet sektörleri gelişmiş bir ada ülkesidir. Bu sebeple ekonomik anlamda gelişmiş bir Avrupa ada ülkesidir. Malta nüfusunun geneline bakıldığında evsiz bulunmamaktadır. Ülkede turizm sektörü en önde yer almaktadır.Ülke ekonomisinin %97 sini turizm gelirleri oluşturmaktadır. Bu oranda ülkede yer alan Malta dil okulları nın katkısı bir hayli fazladır.Ülkede para birimi olarak Euro (€) kullanılmaktadır.

  

 Chamber College Malta Dil Okulları 

Malta’nın sakin ve güvenli bir bölgesi olan Gzira şehrinde 2005'te kurulmuş olan The Chamber College Malta İngilizce Dil okulu, sunduğu kaliteli eğitim programları  ve renkli aktiviteleri ile Malta’nın en kaliteli okulları arasında yer almaktadır. Malta Üniversitesi’ne yakın konumu okul için ayrı bir tercih sebebidir. Çünkü The Chamber College Malta Dil Okulu öğrencileri Malta üniversitesinin spor salonlarını, yüzme havuzlarını ücretsiz kullanmaktadırlar.

 

 • 340 öğrenci kapasiteli okulda toplam 30 adet tam donanımlı ve klimalı sınıf bulunmaktadır
 • Sınıflar maximum 14 kişiliktir.
 • Modern görsel-işitsel olanaklarla donatılmış bir projeksiyon salonu
 • Internet caffe, öğrencilerin kullanacağı bir oyun odası – eğlence salonu vardır

 

 

Chamber College Malta Dil Okulları  Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

KAYIT YAPTIRAN HERKESE ÜCRETSİZ MALTA VİZE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERMEKTEYİZ!

  

Malta Lingua Dil Okulları  

Yerleşim! Maltalingua İngilizce dil okulu Malta'da en iyi yerlerden biri olan St. Julians'da yer almaktadır. Okulumuz; etrafı, yüksek oranda Akdeniz Restoranları, kafe, barları ve canlı gece hayatıyla çevrili ve eşsiz güzelliğe sahip St. Julians Körfezini görmektedir. Okulumuz su kıyısının karşı tarafındaki caddede ve şehrin tarihi bölgesinde yer almaktadır.

Maltalingua Dil Okulu Malta’da bulunan eşsiz dil okullarından biridir. Okulumuz modern ve bakımlıdır aynı zamanda harika olanaklar içermektedir

 • Rahat, aydınlık, bakımlı sınıflar
 • Yıl boyunca klimalı sınıflar
 • Interaktif Beyaz Tahta
 • Sınıflar Maximum 10 kişiliktir.
 • Oturma yerleri ve şemsiyelerin bulunduğu 90 m² terasımız
 • 24 m² yüzme havuzu
 • Mutfak
 • Dinlenme odası
 • Sınırsız internet erişimli bilgisayar odası
 • Ödünç kitap ve DVD veren kütüphane
 • Okulda ücretsiz kablosuz ağ erişimi
 • Öğrenci danışmanlığı için resepsiyon alanı
 • Ve en önemlisi sıcak ve samimi bir ortam

Malta Özel destek ekibi sizin için herhangi bir etkinlik ya da tur düzenlemenize yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Ayrıca bir çoğu ücretsiz olan haftalık etkinliklerimize katılımınızı beklemektedir.

 

Malta Lingua Dil Okulları  Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

KAYIT YAPTIRAN HERKESE ÜCRETSİZ MALTA VİZE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERMEKTEYİZ!

Malta dil okulları fiyatları Eğitim süresi Yaz - Kış Dönemi fiyat farkları  ve Konaklama tercihine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin 6 aylık Malta Dil Okulları Ücretleri (kurs ücreti+ konaklama ve İstanbul-Malta- İstanbul gidiş dönüş uçak bileti dahil) 3.500 € -4500 € ya kadar değişebilmektedir. Bu fiyatlar Ekim ayı başlangıcından itibaren geçerli olan Kış dönemi fiyatlarıdır.

 

Genel İngilizce Kursu - Haftada 20 saat ders 

Genel İngilizce programları, Pazartesiden Cumaya, haftanın 5 günü, günde 4 ders olarak planlanmıştır. Genel İngilizce Kursu tüm yıl boyunca 6 seviyede mevcuttur: Başlangıç, İlköğretim, Orta Seviye, Orta, Üst Orta ve İleri. Öğrenciler yerleştirme testinin sonuçlarına göre uygun seviyeye yerleştirilecek ve ilerlemelerine göre daha yüksek seviyelere geçebileceklerdir. Yerleştirme sınavı ilk gün okulda yapılır ve tamamlanması bir saat sürmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu - Haftada 30 saaat ders 

Yoğun İngilizce programları Pazartesiden Cumaya haftaiçi 5 gün günde 6 ders olarak planlanmıştır. Yoğun ingilizce kursu tüm yıl boyunca 6 seviyede mevcuttur. Başlangıç - ilköğretim - Orta Seviye , Üst orta seviye ve ileri seviye . Öğrencilerin gruplara yerleştirilmesi test sonuçlarına göre uygun seviyeye yerleştirilmektedir.Kur belirleme seviye tespit sınavı ilk gün okulda yapılmaktadır.

 

 

V.I.P. Kurs Kalan Süre
 • 00

  Gün

 • :
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye