Petersburg Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Şehri 

St.Petersburg Şehri Rusyanın 2. Büyük şehri olup 5 Milyondan fazla nüfusa sahiptir. Şehir Rusya'nın Avrupaya açılan kapısı olarak adlandırılmaktadır. Çarlık Rusyaya 200 seneden fazla başkentlik yapmıştır. Petersburg Şehri Adeta Açıkhava müzesini andıran şehirde çok sayıda tarihi yapı mevcuttur. St.Petersburg Şehrinde Haziran ilk haftası ve Agustos ilk haftası arasında kalan dönemde Corafi konumdan dolayı ''Beyaz Geceler'' olarak adlandırılan dönem yaşanmaktadır. Bu tarihler arasında günde 18 saat şehirde gündüz yaşanır.

St.Petersbug devlet üniversitesi  Dünya Sıralamasında En iyi 500 Üniversite içerisinde bulunmaktadır . Üniversitede Sözel bölümlerin yanısıra Tıp Eğitimi de Mevcuttur.

St. Petersbug üniversitesi Rusyanın başlıca üniversiteleri arasında olup  Petersbug şehrinde bulunmaktadır. Üniversite Dünya sıralamasında en iyi 500 üniversite içerisinde yeralmaktadır.Üniversitede İşletme - Ekonomi ve Teknik Bölümlerde eğitim alabilirsiniz

 

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

 

Rusyanın en iyi bilim ve araştırma üniversitelerinden biri olan Petersburg devlet üniversitesi Dünyanın en iyi 500 üniversitesi içerisinde 235. Sırada bulunmaktadır.

Üniversitede Eğitim alacak olan yabancı oğrenciler ilk sene rusça hazırlık sınıfı eğitimi görmektedir. Rusça Hazırlık sınıfı sonrasında yapılan bölüme kabul sınavında başarılı olan öğrenciler seçecekleri bölüme göre St.Petersburg devlet üniversitesi'nde eğitimlerine devam ederler

.                                                           peterdıstan_1 petersınıf_1 

                                                                                       

 

 St.Petersburg Üniversitesi online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

 

Yukarıda belirtilen fiyatlar sadece senelik üniversite ücretleridir .Tüm Bölümler Eğitim Dili Rusçadır. St.Petersburg devlet üniversitesi Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yeraldığı için Mezunlardan LYS - YGS baraj puanı istenmez , Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadırlar

 

St.Petersbug Devlet Üniversitesi bölümleri

St Petersbug devlet Üniversitesi nde Başta Tıp ve Diş Hekimliği olmak üzere birçok Lisans ve uzmanlık bölümleri mevcuttur. Üniversitede Eğitim dili rusça olup , yabancı öğrenciler için rusça hazırlık sınıfları bulunmaktadır.  Üniversite bölümleri , Uluslararası ilişkiler - Rus dili ve edebiyatı - psikoloji -Klinik Psikoloji -  Tarih - işletme - Ekonomi - Uygulamalı Fizik - Genel Tıp - Diş Hekimliği - Kimya - Hukuk - Restorasyon - Harita Mühendisliği - Reklam ve halkla ilişkiler - Mekanik ve Modelleme - Yazılım Müh. - Petrol Mühendisliği - Grafik Tasarım - Çizgi Film Animasyon - Mütercim Tercümanlık  vb. daha birçok bölümde Lisans eğitimi almak mümkündür.

 

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Hastanesi


St.Petersburg Devlet Üniversitesi nin şehirde araştırma hastanesi bulunmakta olup , 2 hastane 1 poliklinik ve 24 saat hizmet veren acil servisten oluşmaktadır. Üniversite hastanesinde hersene 20-25.000 hastaya cerrahi müdahale yapılmaktadır. Hastanede 87 Tıp Doktoru , 60 Pratisyen hekim ve 8 Rusya Federasyonu onur madalyası sahibi uzman hekimler hizmet vermektedir. Üniversitede Eğitim alan öğrenciler uygulamalı dersler ve stajlarını hastanede yapabilmektedir.

 

St.Petersbug Devlet Üniversitesi 

 

Üniversitenin başlangıcı 1724 yılına dayanmakta olup üç yüz yıllık  gelenekler , yenilikler, araştırma ve öğrenme deneyimi bir araya getirmektedir. Günümüzde St.Petersburg devlet Üniversitesi, bilim, eğitim ve kültürün önde gelen uluslararası merkezlerinden biridir. Üniversite profesörlerinin ve mezunlarının buluşları ve başarıları hem uluslararası hem de Rus bilim ve teknolojisinin tarihinin bir parçası olmuştur. Üniversiteden mezun olan bazılarına fizyoloji ve tıp için I. Pavlov (1904) ve I. Mechnikov (1908) ödülleri verilmiştir. Rusya'nın En köklü üniversitelerinde biri olan St.Petersburg Devlet Üniversitesi Dünya sıralamasında en iyi 500 Üniversite içerisinde bulunmakta olup 240. Sıradadır. Eğitim dili Birçok bölümde Rusça olup Sağlık bölümlerinde ingilizce eğitim olanağı bulunmaktadır.

 

 St.Petersburg Üniversitesi online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz