Kiev Üniversiteleri

Ukrayna’nın Başkenti Kiev

Kiev Şehri  Ukrayna'nın eğitim ve bilim bakanlığına ev sahipliği yapmakta  ayrıca tıbbi ve bilgisayar bilimleri araştırmalarına katkılarından dolayı da dikkat çekmektedir. Kiev, dünyadaki Dnipro nehir tepelerinde pitoresk yayılmış en güzel şehirlerden biridir. Dünya üzerinde yeralan en eski şehirlerden biri olan Kiev’in kuruluşu günümüzden 1,500 yıl öncesine dayanmaktadır. Kiev, genellikle Ruslar ve Ukraynalılar tarafından "bütün şehirlerin annesi" olarak ve Slav uygarlığının beşiği olarak anılır.

Ukrayna’nın başkenti Kiev zamanla Doğu Avrupa'nın önemli bir merkezi haline gelmiş ve ekonomik ve doğal potansiyeli nedeni ile yabancı işletmeler ve yatırımcıların çekmiştir. Nüfusu düşünüldüğünde Kiev, Avrupa'nın en büyük 10 şehri arasında yer almaktadır.Tarihi  Avrupa'daki birçok siyasi ve kültürel olaylarla ilgilidir şehirde birçok eski mimari anıt bulunmaktadır.

 

Kiev Üniversiteleri

Ukrayna'ın başkenti Kiev çok sayıda üniversitelere evsahipliği yapmaktadır. Kiev Üniversiteleri Ukrayna ve Tüm Avrupada saygınlığı olan üniversitelerdir. Yök tarafındanda tanınmaktadır. Bu sebeple Kiev'de Üniversite Okumak son yıllarda türkiyeden gelen öğrencilerinde aralarında bulunduğu yabancı öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları  :

 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi

Kiev Havacılık Üniversitesi 

Kiev Politeknik Üniversitesi 

 

Kiev Üniversitesi Eğitim

Kiev Üniversitesi Eğitim almak için Lise mezunu olmanız yeterli olup sınav şartı aranmamaktadır. Üniversitelerde Eğitim dili genellikle Rusça olup , sağlık bölümlerinde ( Tıp - Diş Hekimliği ) ingilizce eğitim alma olanağıda mevcuttur. Öğrenciler Üniversiteler bünyesinde 1 sene Yabancı dil hazırlık eğitimi almaktadır.

 

Kiev Üniversiteleri  Online katalogumuzu buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

                                    

 

Taras  Shevchenko Üniversitesi


Taras Shevchenko Ulusal Kiev Üniversitesi bugünkü hali ile Ukraynanın En prestijli araştırma üniversitedir ... 36 binden fazla öğrenci Kiev Ulusal Üniversitesi’nde eğitim almaktadır. Üniversitede 16 Fakülte ve bu fakültelere bağlı 65 den fazla Lisans , 30 adet yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi 'nde 4000 den fazla yabancı öğrenci eğitim görmektedir Shevchenko Kiev Ulusal Üniversitesi, bugün farklı bir araştırma profiline sahip klasik bir üniversitedir ve Ukrayna’nın önde gelen çağdaş akademik  eğitim merkezidir. 


Klasik bir araştırma Üniversitesi'nin yüksek statüsü, personelinin sayısız akademik başarılarından geçmektedir. Kiev Üniversiteleri nin eğitim kadrosu özellikle Bilim ve Teknoloji Ukrayna Devlet Ödülü, Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi Ödüllerine sahip bilim adamlarından oluşmaktadır. Üniversitede 1,800 civarında  lisansüstü öğrenci ve yaklaşık 400 doktora öğrencisi eğitim almaktadır.


Kiev Üniversitesi Öğrencileri için Kampüs içerisinde Öğrenci yurdu,bilgisayar kulübü, spor tesisleri, kafeteryalar ve dans salonları sağlamaktadır.Sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek için, Üniversitenin Dnipro nehri kıyısında, sadece öğrencilerin yararlanabildiği sağlık ve  spor tesisleri bulunmaktadır.

                                                                                 

 

 

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Fiyatları

Kiev Ulusal Üniversitesinde Yabancı öğrencilerin kabul edildiği Programlar

Tıp  ( İngilizce ) - Psikoloji  (Rusça) - Bilgisayar Mühendisliği ( Rusça )

Hukuk  (Rusça )-  Matematik ( Rusça )

Uygulamalı ve Teorik istatistik ( Rusça ) - Bilgisayar Mekaniği ( Rusça )

Tarih ( Rusça ) -  Sanat Tarihi ( Rusça ) – Sosyloji  ( Rusça ) – Felsefe ( Rusça )

Fizik ( Rusça )  – Kimya ( Rusça ) – Uygulamalı Fizik ( Rusça )

 

Hazırlık Sınıfları Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz