Karazin Üniversitesi bolumleri

 

Karazin Üniversitesi

Karazin Üniversitesi Ukrayna Milli Eğitim bakanlığı verilerine Ukrayna'nın En iyi 3 üniversitesinden biridir. Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim sizleri Ukrayna'nın En iyi üniversitelerinde Eğitim almaya davet ediyor. Üniversite dünya rating sıralamasında En iyi 500 Üniversite içerisinde yeralmakta olup 2018  güncel verilerine göre 411. sıradadır.

 

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Karazin Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisidir.  

 

232universitekarazin 

 

VN Karazin Ulusal Üniversitesi 

 

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, en eski ve en prestijli Avrupa Üniversitelerinden biridir. Üniversitenin Temeli 1800 lü yıllara dayanmaktadır.200 seneden uzun tarihiyle üniversite dünyanın En eski kalan araştırma Eğitim kurumlarından biridir.

QS Word Sıralaması 2014'e - 2015 -2016 -2017 ve 2018 yıllarına göre Dünya genelinde en iyi 500 Word Üniversitesi arasındadır. "Top-200 Ukrayna" Unesco Sandalye Sıralamasına ve Ukrayna genelinde En iyi 2. Üniversite konumundadır.

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, Ukrayna'da Nobel ödüllü üç kişiyi eğitmiş ve istihdam eden tek üniversitedir: biyolog i. Mechnikov, iktisatçılar. Kuznets ve fizikçi L. Landau.

 

 

Karazin Üniversitesi Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

 

Kharkov Şehri ve VN Karazin Üniversitesi

 

Karazin Ulusal Devlet Üniversitesi Ukraynanın 2. büyük şehri ve eski başkenti olan Kharkov şehrinde bulunmaktadır. Kharkov  Ukrayna'nın bir gençlik başkentidir. 85.000'in üzerinde öğrenci bu şehirde eğitim görmekte olup 5000 den fazlası yabancı öğrencidir. Harkov Şehrinde Sokaklarda tüm uluslardan insanlarla tanışabilirsiniz ve bütün şehir sadece dostluk ve barış ruhuyla çevrilidir.Dahası, uluslararası samimi ortamından dolayı City birçok uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Genç Kızılderililer bilgi kriketine gidebilir. Karazin Üniversitesinde düzenlenen yarışmalara katılma fırsatı bulacaksınız. 

Spor etkinlikleri haricinde, akşam vakit geçirmek için harika bir fırsat var. Kharkiav bir öğrenci şehridir, çünkü pek çok rekreasyon kulübü vardır. Türk Öğrenciler Harkov 'u  hayat dolu bir şehir olarak görecek. Harkov şehrinde çok sayıda öğrenci ikamet etmetedir bu sebeple Harkov Şehri hayat dolu bir şehir olup türkiyeden Ukrayna'ya eğitim için giden öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir

 

Harkov Karazin Üniversitesi Denklik

Kharkov Karazin National University Ukrayna'nın en iyi 3 üniversitesinden biridir. Karazin Üniversitesi dünya çapında kabul görmüş sıralam örgütleri listelerinde Dünya çapında en iyi 500 Üniversite içerisinde yeralmaktadır. Karazin Üniversitesi ilk 500 içerisinde yeraldığından dolayı Mezunların Yök Denklik başvuruları sırasında LYS - YGS puan şartı aranmamaktadır. Karazin Üniversitesi mezunlarının Denlik başvuruları kabul edilmektedir

Harkov Üniversitesi 

Harkov Ulusal Üniversitesi