Harkov Üniversitesi

Harkov Üniversiteleri 

Ukrayna Harkov şehri ,  Ukrayna'nın en köklü  ve saygıdeğer üniversitelerine evsahipliği yapmaktadır.  Harkov şehri 18 adet üniversite barındırmakta olup  yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen Ukrayna'nın en büyük ikinci şehridir. Harkov Üniversiteleri  arasında  en tanınmış ve dünya sıralamasında  ilk 1000 içerisinde olanları : Harkov Karazin Üniversitesi  ve Harkov Teknik Üniversitesi dir . Harkov Üniversitesi  Karazin ,  2 asırlık geçmişi olan bir üniversite olup , 1980 senesinde kapılarını yabancı öğrencilere açmıştır. 1980 'den beri Üniversite, Avrupa, Asya ve Afrika'nın değişik ülkelerinden gelen doktor adaylarını yetiştirmekte olup ,  Halen 4200 den fazla yabancı öğrenci  bünyesinde eğitim almaktadır. Üniversitede Tıp bölümü Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim vermektedir . Yabancı öğrenciler içinde üniversite bünyesinde yabancı dil hazırlık sınıfı  açmaktadır. 

Harkov Üniversitesi  olan Karazin Üniversitesi  özellikle  Tıp eğitimi almak isteyen yabancı  öğrenciler  tarafından sıklıkla tercih edilmekte olup ,  Mühendislik eğitimi için harkov üniversiteleri arasında  Harkov Teknik Üniversitesi ön plana çıkmaktadır. Harkov Üniversitesi  olan Harkov Teknik Üniversitesi  Rusça , Ukraynaca ve ingilizce dillerinde  eğitim vermekte olup ,  Ukrayna'nın en iyi teknik üniversitesi ünvanına  sahiptir . Üniversite yabancı öğrenciler için bünyesinde  yabancı dil hazırlık sınıfı açmaktadır.

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Harkov Üniversitesi Ücretleri 

Harkov Üniversiteleri  ücretleri  eğitim alınan bölüm ve eğitim alınan  yabancı dile  göre değişkenlik göstermektedir . Tıp bölümü  Rusça  ve İngilizce dilinde eğitim verilmekte olup  senelik  3500 - 4250 dolar  arasında değişmektedir. Harkov Üniversitesi tıp fakültesi nde  eğitim alan öğrenciler  4.sınıfta uygulamalı dersler almakta,   5 ve 6. sınıflarda ise  hastane stajlarına devam etmektedirler

Harkov Üniversitesi nde Mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler  bölümlere göre senelik  1500 -  2200$  arasında  değişen ücretler ödemelidirler. Üniversitede Bilgisayar mühendisliğinden , makina mühendisliğine , mekatronik mühendisliğinden , petrol doğalgaz mühendisliğine kadar oldukça  geniş yelpazeli bölümler mevcuttur. 

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz