Almanyada dil okulu

Almanya da Dil Okulları

Batı Akdeniz Danışmanlık en prestijli Almanya’da dil okulları nın Türkiye resmi temsilciliğini yapmaktadır.Almanca Avrupalı ’nın en yaygın konuşulan ana dilidir. Almanya ‘da Münih, Köln, Berlin, Frankfurt, Dormunt , Duesseldorf, Hannover, Heidelberg şehirlerinde Almanca dil okulları mevcuttur.

berlin  münih 

 

Almanya da Dil Eğitimi

Almanya'da dil eğitimi almak için birçok neden vardır. Mevcut almancanızı ilerletmek yada sıfırdan almanca öğrenmek , dil öğrenirken alman kültürünü tanımak, almancayı yaşayarak öğrenmek gibi oldukça geçerli sebepler ile Almanya'da dil Okulu programlarına na katılabilir hem eğitim alabilir hemde Avrupanın en büyük ekonomisine sahip ülke olan almanyayı ve Alman insanını yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Almanya Dil Kursları

 

Almanyanın Türkiye\'ye yakın olmasıda Almanya dil kursları na katılan sizler için önemli bir avantaj olacaktır. Almayna Ulaşımı kolay, yaşam koşulları olarak uygun bir ülkedir.Avrupa Birliğinin kurucu üye ülkesi olması ile alacağınız schengen vizesi ile almanyaya komşu birçok ülkelere kolaylıkla seyahat edebilme olanağınız mevcuttur.Almanya , Almanca öğrenmek için en ideal yerdir.

 

ALTO IH IALCFDSVtoefl

Almanya Dil Okulları Fiyatları

Almanya dil kursları Aylık 500 Euro – 700 Euro arasında değişmektedir. Bazı Almanca dil okulları uzun dönem eğitimlerde veya kendilerinin belirledikleri periyotlarda özel indirimler uygulamaktadır bu konuda detaylı bilgi ve yönlendirme Batı Akdeniz Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır.

 

GENEL ALMANCA :

 

Almanya Dil Okulu programları Hem tatil yapıp hem de dil öğrenmek isteyen kursiyerler için oldukça uygun bir seçenektir. Kursiyerler Haftada 15 ders saati almanca eğitim alırlar. bu eğitim  sadece yarım gününüzü alır ve çevreyi gezip tanımak yeni arkadaşlıklar edinmek için size bolca vakit kalmaktadır. Günün geri kalan kısmında İstediğiniz gibi gezebilir Almanca pratik yapabilirsiniz.

 

YOĞUN ALMANCA :

 

Yoğun Almanca Programı haftada 25 dersi kapsar Bu program vakti kısıtlı olup kısa sürede Almanca öğrenmek isteyen öğrencilerimiz için idealdir.Dersler sabahtan başlar ve Öğleden sonra bir saat daha ders eklenir , Buna Rağmen Kendinize ve kültürel gezinize bolca vakit kalmaktadır.

 

 

Almanya  da Konaklama seçenekleri ve ücretleri:

Almanya’da konaklama ücretleri şehirlere göre değişmektedir. Almanyada Dil Kursları na katılan öğrenciler için  öğrenci yurtları ve Aile yanı konaklama seçenekleri mevcuttur. Dil kurslarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır ve ücretleri Aylık 350 €uro ile 500 €uro arasında değişmektedir. Yaşam gideri konaklama hariç Aylık 350 €uro ile 500 €uro arasında değişmektedir

 

Almanya Vizesi İşlemleri:

Almanya'da dil Kursu programlarına katılmak isteyen öğrenciler yaşam maliyetlerini kendi başlarına sağlayabileceklerini belgelemek zorundadırlar. Bu nedenle Öğrenci vizesi alacaklar Almanya hükümetine bir taahhütname vermekli ve bunu belgelemek zorundadır.Bu para 2016 yılı itibariyle aylık 600 Euro’ dur. Bu ücret sadece yaşam gideri içindir. Almanyada Eğitim görecek öğrencilerin eğitim giderlerinin başvuru ve vize aşamalarında  kurs merkezine ödenmesi gerekmektedir.

 • 90 günden az eğitim alacaklar için : Ziyaretçi Vizesi alınmaktadır
 • 90 günden fazla eğitim alacaklar için : Öğrenci Vizesi alınmaktadır.

 

Almanya da dil eğitimi ve avantajları hakkında detaylı bilgiyi Batı Akdeniz Eğitim Danışmanlığı ofislerinden alabilirsiniz

V.I.P. Kurs Kalan Süre
 • 00

  Gün

 • :
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye